RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Niemcy się zbroją. Jedną z przyczyn agresja migrantów

Do końca 2017 w krajowym rejestrze broni figurowało 5,37 mln sztuk broni palnej (fot. Scott Olson/Getty Images)
Do końca 2017 w krajowym rejestrze broni figurowało 5,37 mln sztuk broni palnej (fot. Scott Olson/Getty Images)

Rośnie liczba występujących o pozwolenie na broń. Trend nasila się w ostatnich latach. Duży skok zanotowano w 2016 roku po nocy sylwestrowej w Kolonii, podczas której dochodziło do serii napaści ze strony imigrantów.

Przez internet i bez testów. Finowie łatwiej sięgną po broń

Wnioski o pozwolenia na broń palną będzie można w Finlandii składać przez internet, bez wizyty na posterunku policji. Nie trzeba też będzie...

zobacz więcej

Do końca 2017 r. w krajowym rejestrze broni figurowało 5,37 mln sztuk broni palnej. To o 20,4 tys. więcej niż rok wcześniej, wynika z danych niemieckiego MSW, cytowanych przez dziennik „Neue Osnabrücker Zeitung”.

Większość wpisów w rejestrze (3,6 mln) prywatnych posiadaczy broni dotyczy broni długiej (strzelby, sztucery i dubeltówki).

Znaczący jest wzrost tzw. małych pozwoleń na broń (pistolety gazowe i straszaki). Do końca zeszłego roku wydano 557 560 takich pozwoleń, co oznacza wzrost o ponad 87,8 tys. w ciągu roku.

Rekord padł w 2016 r. po słynnej nocy sylwestrowej w Kolonii. Wtedy tylko w ciągu jednego roku wydano 183 830 takich zezwoleń.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej