RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Były ambasador USA: To niedorzeczne, to bzdura, nigdy nie było polskich obozów

– Po pierwsze – Polska nie ma się czego wstydzić, jeśli chodzi o rolę, jaką odegrała w czasie drugiej wojny światowej. Polacy przeciwstawiali się agresji nazistów a w Londynie prawdziwy polski rząd zarządził politykę pomagania Żydom za pomocą żegoty – powiedział Daniel Fried, ambasador USA w Polsce w latach 1997-2000.

„Haaretz”: Oskarżanie Polaków o Holokaust jest niesprawiedliwe

„Oskarżanie Polaków o Holokaust jest niesprawiedliwe” – tak Moshe Arens, dziennikarz izraelskiego „Haaretza”, zatytułował swój artykuł dotyczący...

zobacz więcej

Ambasador w wypowiedzi dla TVP info powiedział, że „Polska nie potrzebuje prawa, żeby bronić swojego dobrego imienia, Polska potrzebuje dokładnych faktów historycznych.”

– To niedorzeczne, to bzdura, nigdy nie było polskich obozów i żadne prawo tu nie pomoże – dodał. Zaznaczył, że zdarzali się pojedynczy Polacy, którzy robili złe rzeczy, ale „wszyscy robimy złe rzeczy. Polska się nie ma czego wstydzić, bo od dawna znamy całą prawdę o Polsce podczas II wojny światowej.”

Na koniec Daniel Dried zaznaczył, że biorąc pod uwagę wszystkie fakty dotyczące II wojny światowej, „Polska może być dumna”, o czym świadczy heroizm polskiego narodu.

Wcześniej na konferencji Ryzyka i Trendy Fried wziął udział w dyskusji o dzisiejszej roli Polski na świecie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej