RAPORT

Atak na Jana Pawła II

Eli Barbur o deputowanym Knesetu: Ten facet nie jest za mądry, taki „Rysio”

Najnowsze

Popularne

– Yair Lapid doskonale się zapowiadał. Taki „Rysio” w Polsce. Ale jako polityk całkiem się nie sprawdził. Okazał się infantylną postacią, co teraz wyszło na jaw – powiedział w programie „Minęła 20” Eli Barbur z telawiwonline.com, mówiąc o izraelskim polityku, którego tweet o „polskich obozach śmierci” zbulwersował Polaków.

„Nasze stosunki z Izraelem zostały wystawione na poważną próbę”

– Nie widzę powodu, żeby wycofywać się z nowelizacji ustawy o IPN – zapewnił w programie „Woronicza 17” polityk PiS Marcin Horała. Nowe przepisy...

zobacz więcej

W 73. rocznicę wyzwolenia niemieckiego obozu Auschwitz-Birkenau izraelski polityk Yair Lapid wyraził oburzenie nowelizacją ustawy o IPN i tym samym rozpoczął dyskusję nad zmianą w polskim prawie. „Potępiam nowe polskie prawo, które próbuje negować polski udział w Holokauście. Wymyślono to w Niemczech, ale setki tysięcy Żydów zostały zamordowane, nawet nie spotykając niemieckiego żołnierza. Były polskie obozy śmierci i żadne prawo tego nie zmieni” – napisał na Twitterze członek izraelskiego parlamentu i lider ugrupowania politycznego Jest Przyszłość.

– Nie jest za mądry ten facet. To oczywiste. Bo jeśli napisał o „polskich obozach”, to musi być idiotą. W sensie historycznym - podstawowym historycznym – ocenił w „Minęła 20” Eli Barbur z telawiwonline.com. – To jest facet, który się doskonale zapowiadał. Taki „Rysio” w Polsce – dodał.

  Założył centrową partię, której, zdaniem gościa programu, w Izraelu brakowało. Eli Barbur wyjaśnił, że polityk ten stał się znany jako prezenter telewizyjny. – I był dobry w tej roli – podkreślił Eli Barbur. Jego zdaniem jako polityk całkiem się nie sprawdził. – Okazał się infantylną postacią, co teraz wyszło na jaw – powiedział. Podkreślił, że Lapid był ministrem finansów w rządzie Netanjahu, ale po przedterminowych wyborach stracił swoje stanowisko, a jego partia wyszła z koalicji.Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej