RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Głos w ciemności. Nagranie z odnalezienia Elisabeth Revol

Denis Urubko (pierwszy z lewej), Elisabeth Revol i Adam Bielecki po akcji ratowniczej (fot. Shutterstock/Punnawit Suwattananun/fb/Adam Bielecki)
Denis Urubko (pierwszy z lewej), Elisabeth Revol i Adam Bielecki po akcji ratowniczej (fot. Shutterstock/Punnawit Suwattananun/fb/Adam Bielecki)

W bezprecedensowej akcji ratunkowej Adam Bielecki i Denis Urubko zdołali uratować zaginioną na Nanga Parbat Elisabeth Revol. Na facebookowym profilu fanów rosyjskiego himalaisty zostało zamieszczone nagranie z odnalezienia Francuzki.

Wspomnienie o Tomaszu Mackiewiczu. Od heroiny do heroizmu.

Pokonał nałóg, ukończył pełną terapię w Monarze, a także odbył autostopową podróż z Polski do Indii, gdzie pomagał trędowatym. Tam nawrócił się na...

zobacz więcej

Na facebookowym profilu fanów Denisa Urubki pojawiło się krótkie nagranie z momentu odnalezienia Elisabeth Revol.

– Elisabeth, dobrze cię widzieć. Adam, słyszę ją – krzyczy na nagraniu Urubko. Ton głosu Rosjanina wskazuje na to, że był wycieńczony wspinaczką, ale również szczęśliwy z odnalezienia Francuzki.

Elisabeth Revol i Tomasz Mackiewicz utknęli przy próbie zejścia z Nanga Parbat. Francuzka podjęła samotną próbę zejścia, dzięki czemu ekipa ratunkowa mogła do niej dotrzeć i ją uratować. Na górze niestety pozostał polski himalaista, którego nie udało się uratować. Jak poinformował Janusz Gołąb, kierownik Zimowej Narodowej Wyprawy na K2, Elisabeth potwierdziła, że wraz z Tomkiem zdobyła szczyt Nanga Parbat.

źródło:
Zobacz więcej