Dymisja prezes organizacji handlującej szczątkami abortowanych dzieci?

Planned Parenthood Vista, Kalifornia (fot. REUTERS/Mike Blake)

Cecile Richards, prezes organizacji Planned Parenthood, będącej operatorem jednej z największych sieci klinik oferujących zabiegi związane z aborcją, ma w przyszłym tygodniu ustąpić ze swojego stanowiska. Komentatorzy łączą te doniesienia z poważnymi oskarżeniami ciążącymi na organizacji.

Handel szczątkami abortowanych dzieci. Jest nagranie z targami o cenę

Skandal w USA. Przedsiębiorstwo The Center for Medical Progress opublikowało nowe wideo, w którym wysoka rangą pracownica firmy przeprowadzającej...

zobacz więcej

Informację o planowanej dymisji podał portal LifeSiteNews, powołując się na wieści zaczerpnięte z witryny Buzzfeed, ta zaś – na „dwa źródła zorientowane w sprawie”.

– Cecile planuje omówić rok 2018 i kolejne kroki dotyczące przyszłości Planned Parenthood na nadchodzącym spotkaniu zarządu – powiedział Buzzfeed.com przedstawiciel sieci aborcyjnej. Nie mówił on o przyszłości swojej szefowej, lecz według innego informatora, „60-letnia Richards poinformowała [o swym odejściu] przynajmniej część członków rady dyrektorów organizacji”.

Richards zarabiała ostatnio około miliona dolarów w ciągu 12 miesięcy. Nadzorowała od 2006 roku system placówek PP, wykonujących rocznie około 300 tysięcy tzw. aborcji.

Jak pisze LSN, w trakcie prezydenckich kadencji Baracka Obamy biznes aborcyjny miał sprzymierzeńca w Białym Domu. Jednak Richards i tak musiała mierzyć się ze śledztwami prowadzonymi przez Live Action oraz Centrum Postępu Medycznego (CMP).

Organizacje te ujawniły zamiary tuszowania przez Planned Parenthood przypadków seksualnego wykorzystywania dzieci, pomocy udzielanej seksprzemytnikom oraz domniemanej sprzedaży dziecięcych organów pozyskanych w trakcie aborcji.

Jak powiedział portalowi LifeSiteNews David Daleiden z CMP, Richards w najbardziej oddany sposób działała na rzecz ukrycia przed opinią publiczną barbarzyńskich praktyk swej organizacji.

– Ponieważ Planned Parenthood stoi w obliczu federalnego śledztwa kryminalnego FBI i Departamentu Sprawiedliwości z powodu handlu sercami, płucami, wątrobami i mózgami, odejście Richards pokazuje, że stara strategia przestała działać. Wyszło na jaw, że Planned Parenthood to sponsorowany z pieniędzy podatników syndykat zbrodni zabijania dzieci w skali przemysłowej, a nawet Cecile Richards nie może już na to pozwolić – skomentował Daleiden.

„Organizacja jest w rozsypce”

Troy Newman, prezes antyaborcyjnej organizacji Operation Rescue, potwierdza przypuszczenia, iż „Cecile Richards może ustąpić, ponieważ Planned Parenthood sprawdzane jest pod kątem nielegalnego handlu częściami ciał dzieci oraz innych przestępstw”.

– Być może próbuje odejść, zanim posypią się akty oskarżenia. Jest również skażona innymi skandalami dzięki bliskiej współpracy z Hillary Clinton i Fusion GPS, które również są badane. Planned Parenthood może teraz uznać ją za odpowiedzialną – ocenił.

– Tak czy inaczej, ta wiadomość wskazuje na destabilizację PP i dopóki organizacja ta jest w rozsypce, nie może rozszerzyć swojej działalności aborcyjnej, i to jest dobra wiadomość – podkreślił Newman.

Planned Parenthood została założona przez Margaret Sanger, zaprzysięgłą zwolenniczkę rasizmu oraz eugeniki – przypomina portal.

źródło:
Zobacz więcej