Wybory 2020

Jak głosować w specjalnym reżimie sanitarnym [PORADNIK]

Polska laureatem „Top 10 Most Popular Destination” w Chinach

Do Polski przyjeżdża coraz więcej chińskich turystów(fot. Ali Ihsan Ozturk/Anadolu Agency/Getty Images)

22 stycznia odbyła się w Pekinie uroczystość wręczenia dorocznych nagród turystycznych National Tourism Award. W kategorii „Najbardziej popularne cele podróży” w 2017 r. jednym z 10 laureatów została Polska. Obok naszego kraju znalazły się: Australia, Austria, Hong Kong, Japonia, Maroko, Nowa Zelandia, Seszele, Tunezja i Turcja.

Chińscy turyści zatrzymani za pozowanie z hitlerowskim pozdrowieniem

Niemiecka policja zatrzymała w sobotę w Berlinie dwóch chińskich turystów, którzy przed siedzibą niemieckiego parlamentu, Reichstagiem, pozowali do...

zobacz więcej

Lista rankingowa jest ustalana w oparciu o arkusze oceny i opinie największych chińskich organizatorów podróży i agencji turystycznych. Miernikiem nie są liczby wysłanych turystów, lecz zainteresowanie klientów daną destynacją i wzrost sprzedaży podróży do tego miejsca.

Organizatorem konkursu jest wydawnictwo National Tourism Media Ltd., wydawca miesięcznika National Tourism - najważniejszego magazynu B2B dla chińskiej branży turystycznej.

Nagrodę dla Polski odebrał, w imieniu Polskiej Organizacji Turystycznej, dyrektor Zagranicznego Ośrodka POT w Pekinie Jan Wawrzyniak.

– To znakomita wiadomość dla polskiej turystyki i docenienie pracy Polskiej Organizacji Turystycznej w promocji naszego kraju na rynkach azjatyckich. Jestem przekonany, że to wyróżnienie i nasze działania przełożą się na jeszcze większe zainteresowanie Polską wśród turystów z Chin oraz innych krajów azjatyckich – mówi prezes POT Robert Andrzejczyk.

Popularność Polski jako celu podróży turystycznych Chińczyków potwierdzają dane GUS. W latach 2016-17 liczba turystów chińskich przyjeżdżających do Polski wzrosła o ponad 115 proc.

źródło:
Zobacz więcej