Andrzej Duda: W Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania

– W Davos będziemy promować Polskę oraz zachęcać do inwestowania u nas. Zależy mi, byśmy byli postrzegani jako kraj otwarty – powiedział prezydent Andrzej Duda, który od wtorku bierze udział w Światowym Forum Ekonomicznym. Prezydent był gościem programu „Minęła 8”.

Premier i prezydent w Davos. „Chcę pokazać, że nasz model gospodarczy działa”

Podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos premier Mateusz Morawiecki spotka się m.in. z sekretarzem USA do spraw energii, premierami:...

zobacz więcej

Prezydent powiedział, że w Davos będzie zachęcał inne kraje oraz firmy do inwestowania w Polsce.

– Uważam, że Polska jest krajem bezpiecznym, bardzo sprzyjającym inwestycjom, mamy doskonale wykształconą kadrę – mówił. Podkreślił, że ten potencjał należy w Polsce dalej rozwijać.

Według niego innym ważnym zadaniem jest zachęcenie młodych ludzi do powrotu z emigracji.
– Musimy dbać o to, by zarobki były jak najlepsze – dodał.

– Będziemy promować Polskę, przyjeżdżamy tutaj, żeby w polskim interesie zabiegać o rozwój gospodarczy – podkreślił Duda. Jak mówił, Polska na Forum Ekonomicznym chce pokazać, „że jest krajem otwartym oraz zainteresowanym”.

– Zależy mi, żebyśmy byli tak postrzegani – podkreślił. Dopytywany, czym Polska może się w Davos pochwalić, prezydent wymienił m.in. realizację programu 500 plus oraz „coraz lepsze warunki do inwestowania”. Przekonywał, że wśród zagranicznych inwestorów podziw budzi „nieprzerwany od lat” rozwój gospodarczy.

Prezydent Duda rozmawiał ze światowymi przywódcami

Na koniec pierwszego dnia Światowego Forum Ekonomicznego w Davos prezydent Andrzej Duda uczestniczył w kolacji wydanej dla przywódców biorących...

zobacz więcej

Donald Trump oczekiwany w Davos

– Prezydent USA Donald Trump jako przywódca największego na świecie mocarstwa jest oczekiwany na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos. Zdążyłem się już przekonać w trakcie tych spotkań, że prawda jest taka, że to jest największe na świecie mocarstwo. Kiedy przyjeżdża prezydent Stanów Zjednoczonych, to zawsze skupia na sobie uwagę – powiedział Andrzej Duda w TVP Info.

Pytany, czy dojdzie do spotkania z prezydentem USA, Duda odpowiedział: „No zobaczymy, czy dojdzie. Być może, że dojdzie do jakiegoś takiego spotkania, choć bilateralnego spotkania jako takiego z panem prezydentem Donaldem Trumpem nie ma w agendzie, natomiast Davos to nie jest wielkie miasto”.źródło:
Zobacz więcej