Wielbłądy z botoksem. Zwierzęta zdyskwalifikowano z konkursu piękności

Wielbłądy są jednym z symboli Arabii Saudyjskiej (fot. Pixabay)

Dwanaście wielbłądów zostało zdyskwalifikowanych z konkursu piękności dla tych zwierząt w Arabii Saudyjskiej. Organizatorzy konkursu odkryli, że modelom wstrzykiwano botoks, żeby zrobiły lepsze wrażenie na sędziach.

Jak szybko może pędzić wielbłąd? Nawet 30 km na godzinę

Godzina i osiem minut – tyle wystarczyło, by Salem Al Hammadi wygrał doroczny wyścig wielbłądów, który odbył się w Dubaju.

zobacz więcej

W ramach wielkiego corocznego festiwalu na przedmieściach Rijadu, stolicy Arabii Saudyjskiej, odbywa się konkurs piękności, w który ocenia się tysiące wielbłądów. Odbywają się również wyścigi tych zwierząt i aukcje.

Główny sędzia konkursu Fawzan al-Madi tłumaczy, że wielbłądy to symbol kraju, dlatego impreza jest tak ważna i przyciąga setki tysięcy gości.

Suma nagród w konkursach wynosi około 57 mln dolarów. W tym roku zgłoszono ponad 30 tysięcy wielbłądów. Niektórzy właściciele zwierząt postanowili poprawić ich wygląd, wstrzykując botoks m.in. w wargi i szczęki. Sędziowie zdyskwalifikowali 12 zwierząt, wobec których zastosowano ten nielegalny zabieg.

Niektórzy hodowcy liczą, że organizatorzy ukarzą właścicieli łamiących regulamin, tak jak dzieje się to w przypadku osób podających sterydy wielbłądom startującym w wyścigach. Za oszukiwanie podczas wyścigów grozi kara w wysokości 50 tys. dirhamów (ok. 13 tys. dolarów).

źródło:
Zobacz więcej