RAPORT

Pogarda

Zabiła swoje niemowlę, a zwłoki porzuciła pod kontenerem

(fot. Shutterstock/Fotokon)
(fot. Shutterstock/Fotokon)

Najnowsze

Popularne

Izabela J. urodziła dziecko w domu. Niemowlak był zdrowy, ważył ponad 3 kg. Matka udusiła malucha, a jego zwłoki zawinięte w szmaty porzuciła przy kontenerze na ubrania w podwarszawskim Brwinowie. Kobieta usłyszała już zarzut zabójstwa.

Dziecko urodziło się w czasie libacji. Znaleziono je martwe

Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę, którzy mogą być zamieszani w porzucenie noworodka przy kontenerze na stare ubrania na jednej z ulic w...

zobacz więcej

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że zatrzymani to matka porzuconego noworodka i jej partner. Policjanci twierdzą, że oboje nadużywali alkoholu.

– 21 stycznia 2018 r. do Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zgłosiła się kobieta, mówiąc, że jej siostra zamieszkała w Brwinowie mogła poronić i w związku z tym potrzebuje pomocy medycznej – opowiada Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pod wskazany przez kobietę adres pojechali policjanci. W mieszkaniu funkcjonariusze znaleźli krew. – Przyjęliśmy, że mieszkanka Brwinowa mogła już urodzić dziecko. Kobieta podawała kilka wersji przebiegu zdarzeń – mówi Łapczyński. Ostatecznie wskazała miejsce, gdzie porzuciła niemowlę. Policjanci wraz z prokuratorem około godz. 21 w niedzielę pojechali w okolice kontenera na odzież używaną przy skrzyżowaniu ul. Kraszewskiego i Konopnickiej w Brwinowie. - Tam znaleźli zwłoki noworodka płci żeńskiej. Dziecko zawinięte było w worek koloru żółtego i znajdowało przy kontenerze - relacjonuje rzecznik prokuratury.

Na miejscu policjanci przeprowadzili oględziny zwłok. – Jeszcze w niedzielę po godz. 21 zatrzymano dwie osoby. Rodziców dziecka: 28 letnią Izabelę J. oraz 35 letniego Zdzisława J. Mężczyzna w trakcie zatrzymania był pod wpływem alkoholu. Kobieta była trzeźwa, została poddana badaniom w szpitalu. Potwierdzono, że kobieta odbyła poród – mówi Łapczyński.

Jak wynika z ustań prokuratury, dziecko urodziło się zdrowe. Ważyło 3200 gramów. Dziewczynka mogła przeżyć. Jednak matka udusiła ją, a następnie porzuciła zwłoki. – Po uzyskaniu wyników sekcji zwłok i skonfrontowaniu ich z pozostałym zebranym w sprawie materiałem dowodowym, prokurator przedstawił Izabeli J. zarzut zabójstwa dziecka – mówi rzecznik prasowy prokuratury.

Podejrzana nie przyznała się do zarzucanego jej czynu. Podczas składanych wyjaśnień powiedziała, że dziecko urodziło się żywe, jednak po chwili ruchy dziecka ustały.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej