Potrącił 14-latkę na przejściu dla pieszych i uciekł. Zgłosił się na policję

Na policję zgłosił się sprawca wypadku, do którego doszło na przejściu dla pieszych przy ul. Nakielskiej w Bydgoszczy. Samochód osobowy potrącił tam 14-latkę, po czym odjechał z miejsca zdarzenia. Dziewczynka ma złamaną rękę.

Ciężarówka wjechała na czerwonym świetle na przejście dla pieszych. Nie żyje 8-latka

8-letnia dziewczynka została śmiertelnie potrącona przez ciężarówkę, która wjechała na przejście przy zielonym świetle dla pieszych. Do wypadku...

zobacz więcej

Sprawcą wypadku jest 64-letni mieszkaniec Nakła. Po przesłuchaniu usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego i nieudzielenia pomocy 14-latce. Grożą mu za to trzy lata więzienia. Policja zatrzymała mu także prawo jazdy. Mężczyzna trafił do policyjnej izby zatrzymań.

Do wypadku doszło 22 stycznia ok. godz. 7:30 przy ul. Nakielskiej 17 w Bydgoszczy. Samochód potrącił przechodzącą przez przejście dla pieszych 14-latkę.

Dziewczynka przechodziła przez jeden pas ruchu; kiedy była już bliska drugiej strony ulicy, wjechało w nią rozpędzone auto osobowe.

Dziewczynka w ostatniej chwili nieco zwolniła, dzięki czemu uderzyła tylko w bok pędzącego auta. Sprawca uciekł z miejsca zdarzenia.
źródło:
Zobacz więcej