Dzik wtargnął do kościoła w czasie mszy. Wybuchła panika

Dzikie zwierzę wtargnęło do kościoła (fot. Shutterstock/Bildagentur Zoonar GmbH)

Podczas porannej mszy niedzielnej w parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej do świątyni wbiegł dzik. Zwierzę goniło parafian po całym kościele. Informację o wydarzeniu otrzymaliśmy na platformę Twoje Info.

Dzik pijany jak świnia. Leśnik odnalazł swojego podopiecznego

Historia dzikiej libacji rezydenta Leśnej Zagrody w Kole pod Piotrkowem Trybunalskim. Dzik Chrumek ponad tydzień topił smutki w kompoście ze...

zobacz więcej

Wierni, którzy w niedzielę udali się na poranną mszę świętą do parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej, przeżyli niemałe zaskoczenie. Modlących się wiernych odwiedził niespodziewany gość. Zaraz po rozpoczęciu nabożeństwa dorosły dzik wybił szybę w drzwiach wejściowych i zaczął biegać po pomieszczeniu. Wśród wiernych wybuchła panika.

– Do kościoła zostali wezwani dzielnicowi. Zwierzę dokonało sporo szkód, m. in. uszkodził figurę Jezusa. Całe szczęście dzika szybko udało się przepłoszyć, a nikomu z wiernych nic się nie stało – powiedział asp. Arkadiusz Ciozak, rzecznik rudzkiej policji.

Według funkcjonariuszy dzik prawdopodobnie opuścił pobliskie lasy w poszukiwaniu pożywienia. Sprawę zwierzęcia przejęło centrum zarządzania kryzysowego UM Ruda Śląska.

źródło:
Zobacz więcej