Gawłowski zrzeka się immunitetu. „Nie zgadzam się z zarzutami”

Stanisław Gawłowski ma usłyszeć zarzuty m.in. korupcyjne (fot. arch.PAP/Marcin Bielecki)

Podejrzany o korupcję sekretarz generalny PO Stanisław Gawłowski wysłał już pismo, w którym wyraża zgodę na pozbawienie go immunitetu – informuje „Gazeta Wyborcza”. – Nie zgadzam się z żadnym z zarzutów, które chce mi przedstawić prokuratura. Każdy obalę – przekonuje.

Gawłowski zrzeknie się immunitetu

Stanisław Gawłowski, sekretarz generalny PO, zrzeknie się chroniącego go immunitetu. Oświadczenie o zgodzie na postawienie mu zarzutów polityk...

zobacz więcej

Wysłanie przez posła stosownego pisma oznacza, że odebrania mu immunitetu nie będzie musiał przegłosowywać Sejm, zaś prokuratura będzie mogła przedstawić Gawłowskiemu zarzuty.

W grudniu prokuratura wystąpiła do Sejmu o zgodę na pociągnięcie polityka do odpowiedzialności karnej i zastosowanie wobec niego tymczasowego aresztu. Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej zamierza postawić mu zarzuty popełnienia pięciu przestępstw, w tym trzech o charakterze korupcyjnym.

Wcześniej funkcjonariusze CBA przeszukali dom polityka w Koszalinie i jego warszawskie mieszkanie.

Obrony Gawłowskiego podejmie się mec. Roman Giertych. „Zwrócił się do mnie poseł Stanisław Gawłowski z prośbą o analizę zarzutów skierowanych wobec niego (a ujawnionych we wniosku o uchylenie immunitetu poselskiego) i z zapytaniem, czy podjąłbym się jego obrony, z tym zastrzeżeniem, że będziemy walczyć o całkowite uniewinnienie” – napisał adwokat na Facebooku.

źródło:
Zobacz więcej