Dominik Tarczyński wiceprzewodniczącym Europejskich Konserwatystów Rady Europy

Poseł PiS Dominik Tarczyński (fot. arch.PAP/Radek Pietruszka)

Poseł Prawa i Sprawiedliwości Dominik Tarczyński został wybrany na wiceprzewodniczącego Europejskich Konserwatystów Rady Europy. W rozmowie z portalem tvp.info podzielił się pierwszymi wrażeniami po wyborze na nowe stanowisko.

Tarczyński: „To pierwszy na świecie protest opozycji przeciw opozycji”

– Ten protest jest pierwszym protestem w historii wydarzeń politycznych na świecie, gdy opozycja protestuje przeciwko opozycji - ocenił Dominik...

zobacz więcej

– Przede wszystkim jestem bardzo zadowolony, że zostałem wybrany przez aklamację. Nie było jednego głosu, który byłby głosem przeciwnym. Oczywistym było, że to głosowanie dotyczy państwa, które ma objąć stanowisko wiceprzewodniczącego a nie osoby. A więc było to poparcie dla Polski a nie dla mnie jako parlamentarzysty – powiedział Tarczyński.

Następnie polityk zwrócił uwagę na rangę Rady Europy i ilość jej członków.

– Proszę zauważyć, że w Radzie Europy mamy 47 państw. Grupa konserwatystów jest trzecią co do wielkości a niebawem drugą z tego co wiemy, ponieważ liberałowie się rozpadają. Liderami są ci, którzy mają znaczący głos. Cieszę się, że wśród tych 47 państw i w grupie konserwatystów Polska została zauważona i otrzymaliśmy stanowisko wiceprzewodniczącego. To symboliczne, ale ważne i realne poparcie dla Polski, dla polityki, którą w Europie prowadzimy. To jest potwierdzenie tego, że kłamliwe są tezy, że Polska jest izolowana, nie ma sojuszników, że jest niezauważalna – wręcz przeciwnie. Polska teraz jest głosem, który jest zauważalny i doceniany – przekonywał Tarczyński w trakcie rozmowy z portalem tvp.info.

Dominik Tarczyński przedstawił również swoje priorytety jako wiceprzewodniczącego.

– Jutro prezydium spotyka się, żeby ustalić kto obejmie poszczególne stanowiska w Radzie Europy. Ja będę rekomendował tych, którzy są sojusznikami logiki w Radzie Europy. Będę rekomendował osoby, które wspierają logikę i bezpieczeństwo. To będzie mój priorytet jako wiceprzewodniczącego i jutro na prezydium klubu przedstawię kandydatów na szefów komisji, których ja widzę jako logicznych i rozsądnych – przyznał europoseł.

źródło:
Zobacz więcej