RAPORT

Pogarda

Dziecko urodziło się w czasie libacji. Znaleziono je martwe

Według policjantów jest prawdopodobne, że matka nawet nie zauważyła porodu (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)
Według policjantów jest prawdopodobne, że matka nawet nie zauważyła porodu (fot. PAP/Jacek Bednarczyk)

Najnowsze

Popularne

Policja zatrzymała kobietę i mężczyznę, którzy mogą być zamieszani w porzucenie noworodka przy kontenerze na stare ubrania na jednej z ulic w Brwinowie. Wiele wskazuje na to, że przed porodem, a może nawet i w jego trakcie, w domu zatrzymanych trwała libacja. Porzuconego, martwego, noworodka znaleziono dzięki informacji od pewnej osoby, która ostrzegała, że jej znajoma może potrzebować pomocy w związku z porodem.

Mężczyzna zmarł w radiowozie. Prokuratura wszczyna śledztwo

Prokuratura Rejonowa w Obornikach (Wielkopolskie) wszczęła śledztwo ws. nieumyślnego spowodowania śmierci Rafała K. Mężczyzna 4 stycznia zasłabł w...

zobacz więcej

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że zatrzymani to najprawdopodobniej matka porzuconego noworodka i jej partner. Policjanci twierdzą, że oboje nadużywali alkoholu.

– To patologia. Wstępne informacje na temat tego, co się wydarzyło, są porażające. Możliwe, że rodzice nawet nie zauważyli porodu. Musimy wyjaśnić, dlaczego owinięto noworodka w jakiś materiał i porzucono właśnie przy kontenerze na stare ubrania. A przede wszystkim należy wyjaśnić, kiedy doszło do śmierci dziecka – mówi jeden ze śledczych.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem. Po znalezieniu ciała dziecka, na miejscu przez kilka godzin trwało zabezpieczenie śladów. – Obecnie gromadzone są materiały dowodowe – powiedziała podkom. Karolina Kańka z biura prasowego policji w Pruszkowie.

Śledczy nie mają wątpliwości, że do porodu doszło w domu, w którym imprezowała matka maleństwa.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej