Scenariusz pilotażowego odcinka „Wiedźmina” gotowy

Zwiastun gry Wiedźmin 3: Dziki Gon (fot. yt/CD PROJEKT RED)

Lauren Schmidt Hissrich, producentka przygotowywanego przez platformę Netflix serialu „The Witcher”, podzieliła się za pośrednictwem Twittera informacją o tym, że scenariusz pierwszego odcinka został ukończony.

Polacy wraz z Netfliksem nakręcą serial „Wiedźmin”

„Nasze doświadczenia artystyczne i produkcyjne pozwalają nam na realizację projektów o światowym zasięgu, zgodnych z obecną strategią rozwoju...

zobacz więcej

Może to oznaczać, że produkcja tego niezwykle wyczekiwanego przez fanów tytułu zacznie teraz nabierać tempa.

Serialowy „Wiedźmin” powstaje na kanwie prozy Andrzeja Sapkowskiego; został zapowiedziany w maju zeszłego roku. W projekt ten, poza Netfliksem, są zaangażowane takie firmy jak Sean Daniel Company i Platige Image Tomasza Bagińskiego. Ten ostatni ma zresztą wyreżyserować co najmniej jeden odcinek.

Nad produkcją formalnie czuwać miał także sam Andrzej Sapkowski, jednak w rzeczywistości jego rola ogranicza się do przekazywania twórcom serialu informacji na temat swojego uniwersum.

– W przypadku wszystkich adaptacji, czy to pierwszej, czy ostatniej, nigdy nie jestem związany z tworzeniem. Z mojej perspektywy książka to książka, a adaptacja to adaptacja. Tak jak Kipling powiedział o wschodzie i zachodzie: tam jest wschód, a tam zachód. Nigdy się nie spotkają. Adaptacja i oryginał nigdy nie będą takie same. Osoba robiąca adaptację musi się na tym znać. Tylko tyle mam do powiedzenia, bo Netflix podpisał ze mną kontrakt, w którym wyraźnie jest powiedziane, że jeśli wyjawię jakiekolwiek informacje o produkcji, poniosę wysoką karę finansową. A to jest dla mnie w porządku, bo nic nie wiem, więc nic nie mogę powiedzieć – powiedział niedawno pisarz w wywiadzie dla portugalskiego serwisu jpn.up.pt.

Netfliksowy „Wiedźmin” nie będzie w żaden sposób powiązany ze stworzoną przez CD Projekt Red serią gier wideo. Na razie nie wiadomo, kto wcieli się w tytułową rolę.

źródło:
Zobacz więcej