Antoni Macierewicz pozywa Seweryna Blumsztajna za słowa o „teczkach”

Antoni Macierewicz, Seweryn Blumsztajn (fot. PAP/Jacek Bednarczyk/PAP/Rafał Guz)

– W związku z oszczerczą wypowiedzią Seweryna Blumsztajna, kieruję sprawę na drogę sądową – tak na Twitterze były szef MON, Antoni Macierewicz odniósł się do słów redaktora „Gazety Wyborczej” Seweryna Blumsztajna.

Antoni Macierewicz zapowiada pozew za „szantaż teczkami”

Antoni Macierewicz zapowiedział, że pozwie portal onet.pl za rozpowszechnianie informacji jakoby miał szantażować Mateusza Morawieckiego i jego...

zobacz więcej

– Wszystkie wzloty polityczne Macierewicza się kończyły na tym że on wyciągał teczki i lądował z nimi w wychodku – powiedział dziennikarz Gazety Wyborczej Seweryn Blumsztajn w TVN24.

Minister Antoni Macierewicz zapowiedział już pozew w tej sprawie. – W związku z oszczerczą wypowiedzią Seweryna Blumsztajna, kieruję sprawę na drogę sądową – napisał w niedzielę były szef MON.

Poszło o rekonstrukcję rządu

Chodzi o wypowiedź Blumsztajna z niedzielnego odcinka programu publicystycznego „Loża Prasowa” w TVN 24, w którym odniósł się do przeprowadzonej rekonstrukcji rządu i dymisji Antoniego Macierewicza z MON.

– Myślę, że tak radykalne zwolnienia są reakcją nie tylko na sytuację w tym resorcie, ale na to, że Macierewicz złamał pewne tabu, wyciągnął teczki na Morawieckich. Ja zresztą czekałem na to, bo wszystkie wzloty polityczne Macierewicza się kończyły na tym, że on wyciągał teczki i lądował z nimi w wychodku – mówił Seweryn Blumsztajn.

Do słów Blumsztajna odniósł się redaktor „Do Rzeczy” Paweł Lisicki, który zapytał go o źródło prezentowanych przez niego informacji. – A skąd pan wie, że (Macierewicz) wyciągał teczki? – zapytał. – Tak pisze „Gazeta Wyborcza” – odpowiedział Blumsztajn.

źródło:
Zobacz więcej