Śmierć rodziny w Świdniku. Wcześniej sprawca zaprosił ich na imprezę

Zarzut spowodowania wypadku drogowego w Świdniku koło Nowego Sącza, w którym zginęli rodzice i ich 10-letni syn, usłyszał 21-letni kierowca – powiedział rzecznik Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu Leszek Karp. Podejrzany przyznał się do winy. Zeznał, że w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. Prokuratura ujawniła, że to domniemany sprawca zaprosił wcześniej swoje przyszłe ofiary na imprezę.

Uszkodzony samochód w garażu. Trwa sprawdzanie, czy pod jego kołami zginęła rodzina

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w wypadku, w którym zginęły trzy osoby, w tym 10-letnie dziecko. Sprawca zbiegł....

zobacz więcej

– Mężczyzna usłyszał zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, połączony z zarzutem zbiegnięcia z miejsca zdarzenia. Podejrzany przyznał się do winy. Kierowca zeznał, że w chwili wypadku był pod wpływem alkoholu. Grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności – powiedział prok. Karp.

- Podejrzany przyznał się do prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. Powiedział również, że był zbyt pijany, by pamiętać wypadek - powiedział podczas poniedziałkowego briefingu Leszek Karp, rzecznik prasowy nowosądeckiej prokuratury.

Podczas przesłuchania wyszło na jaw, że podejrzany i poszkodowani znali się. - Sprawca pracował z pokrzywdzonym, zaprosił jego i jego rodzinę na imprezę towarzyską - mówił podczas briefingu Karp. Późnym wieczorem rodzina wyszła. Szli w kierunku Tęgoborza, gdzie mieszkali.

Prokurator wyjaśnił, że na razie w sprawie wypadku zarzuty usłyszała jedna osoba. We wtorek w tej sprawie zostaną przesłuchane kolejne dwie osoby.

Do zdarzenia doszło w sobotę przed północą. Na poboczu znaleziono ciała trzech osób: małżeństwa w wieku 36 lat oraz ich 10-letniego syna, porozrzucane w promieniu kilkunastu metrów.

W niedzielę policja zatrzymała podejrzanego 21-latka oraz 17-latka. To mieszkańcy powiatu nowosądeckiego. W garażu jednego z nich odkryto poważnie uszkodzony samochód przykryty folią.

źródło:

Zobacz więcej