Kierwiński: PO jest mocno zakorzeniona w centrum sceny politycznej

– Jako Platforma Obywatelska zaproponowaliśmy wspólne listy w wielu miejscach. Dziś jest uzgodniony jeden kandydat, Rafał Trzaskowski. To jest pierwszy krok. Mamy dziesięć miesięcy do wyborów samorządowych, będą kolejne kroki – powiedział w programie „Kwadrans polityczny” w TVP1 poseł PO Marcin Kierwiński.

PO: Bilans rządów Gronkiewicz-Waltz pozytywny. PiS: Mamy praktycznie okres bezkrólewia

– Rok 2018 będzie dla prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz czasem podsumowań trzech kadencji; ich bilans jest pozytywny – uważa Marcin...

zobacz więcej

– Będziemy rozmawiali z wieloma środowiskami. Nie chcę się teraz zamykać na pytanie, czy będzie to SLD. Będziemy rozmawiali ze stowarzyszeniami lokalnymi. Będziemy rozmawiali z ludźmi, którzy dla Warszawy pracują od wielu lat. Będziemy dla nich otwierali listy wyborcze – powiedział Marcin Kierwiński.

Gość programu podkreślił, że Platforma Obywatelska z SLD była w koalicji w pierwszej kadencji samorządowej Hanny Gronkiewicz-Waltz. – To była dobra koalicja w tamtych czasach dla Warszawy. Ale niczego nie chcę przesądzać. SLD też ma swoje problemy i też samo nie wie, czy chce być bardziej w zjednoczonym obozie z Platformą i Nowoczesną, czy może budować sojusz z Partią Razem. A nam z Partią Razem nie po drodze – podkreślił Kierwiński.

– Platforma Obywatelska jest mocno zakorzeniona w centrum sceny politycznej i tak chcemy się lokować. Mamy skrzydło bardziej liberalne i bardziej lewicowe – zaznaczył.

Jak dodał, jest też skrzydło konserwatywne. – Jest co najmniej 20 osób, które bronią poglądów konserwatywnych – powiedział.

źródło:
Zobacz więcej