Migrant wykorzystał seksualnie 4-letnią córkę rodziców zastępczych i uciekł

Prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa (fot. Spencer Platt/Getty Images)

Trzynastoletni Afgańczyk wykorzystał seksualnie 4-letnią córkę swoich niemieckich rodziców zastępczych. Następnie zbiegł do Szwecji. „Bild am Sonntag”, który opisał sprawę, obawia się, że sprawa nie zostanie wyjaśniona.

Uchodźca gwałcił nastoletnie dziewczynki. Sąd bezlitosny

Domniemany Syryjczyk Zohair Tomari uprowadził i wykorzystał seksualnie dwie nieletnie. Był wtedy na zwolnieniu za kaucją po aresztowaniu za gwałt...

zobacz więcej

Do zdarzenia miało dojść w Berlinie w rodzinie zastępczej , w której umieszczono małoletniego Afgańczyka. Latem ubiegłego roku 4-letnia córka opiekunów azylanta opowiedziała rodzicom, że chłopak bawił się z nią w doktora i ją „badał”. Zabawie miał się przyglądać jeszcze inny Afgańczyk – kolega podejrzanego.

Po ekspertyzie lekarskiej, potwierdzającej relację dziewczynki, prawni opiekunowie zaalarmowali policję, która podjęła śledztwo. Funkcjonariusze podali w wątpliwość m.in. wiek azylanta, przypuszczając, że w rzeczywistości jest on o wiele starszy niż utrzymywał.

Zwrócono się do berlińskiej prokuratury o zgodę na ekspertyzę wieku Afgańczyka. Ta jednak odmówiła twierdząc, że badania te nie są dokładne.

Niedzielne wydanie dziennika „Bild” wskazuje, że ponieważ chłopak stanowczo zaprzeczał, by miał się dopuścić molestowania dziecka, prokuratorzy umorzyli postępowanie. Jako powód podano brak dostatecznego materiału dowodowego.

Zdaniem dziennikarzy, sprawa ta prawdopodobnie nigdy nie doczeka się wyjaśnienia, bo Afgańczyk wyjechał do Szwecji, gdzie mieszka pod zmienionym nazwiskiem.

źródło:
Zobacz więcej