Uszkodzony samochód w garażu. Trwa sprawdzanie, czy pod jego kołami zginęła rodzina

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn podejrzewanych o udział w wypadku, w którym zginęły trzy osoby, w tym 10-letnie dziecko. Sprawca zbiegł. Zatrzymani to dwaj mieszkańcy powiatu nowosądeckiego w wieku 17 i 21 lat. W garażu jednego z nich odkryto poważnie uszkodzony samochód przykryty folią.

Tragiczny wypadek - nie żyją trzy osoby. Wśród ofiar jest dziecko

Trzy osoby, w tym 10-letnie dziecko zginęły potrącone przez samochód w miejscowości Świdnik w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. Sprawca wypadku...

zobacz więcej

Do wypadku doszło w sobotę przed północą na drodze powiatowej w miejscowości Świdnik w powiecie nowosądeckim w Małopolsce. Ciała ofiar – małżeństwa w wieku 36 lat oraz ich 10-letniego syna – mieszkańcy znaleźli na poboczu. Leżały porozrzucane kilka- i kilkanaście metrów od siebie.

Według policji rodzina szła chodnikiem. Na miejscu zabezpieczono ślady pochodzące z opon i karoserii samochodu. Kierowca, który śmiertelnie potrącił przechodniów, uciekł z miejsca wypadku; nie wezwał pomocy.

W wyniku akcji poszukiwawczej policja zatrzymała dwaj mieszkańców powiatu – 17- i 21-latka. W garażu jednego z nich znaleziono uszkodzony samochód przykryty folią.

– Na miejscu pracują biegli, którzy ustalą, czy rzeczywiście ten samochód brał udział w wypadku w Świdniku – poinformowała w niedzielę Anna Zbroja z zespołu prasowego małopolskiej policji. Zatrzymani zostali przewiezieni na komendę w Nowym Sączu na przesłuchanie. Poddano ich badaniom na obecność alkoholu i narkotyków we krwi.

Przedstawicielka policji nie wykluczyła, że w tej sprawie może jeszcze ktoś zostać zatrzymany.

źródło:

Zobacz więcej