Kosiniak-Kamysz: Nie damy się wykarczować z parlamentu

– Kto sprzeniewierzył się naszej idei, kto wybrał drogę na skróty, dla niego nie ma dziś i w przyszłości miejsca w PSL; kto dał się złapać w sidła politycznych kłusowników, idzie już samotną drogą – oświadczył szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz podczas sobotniej konwencji w Kraśniku.

Niesiołowski i Protasiewicz gotowi dołączyć do PSL

Koło Unii Europejskich Demokratów (UED) chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu...

zobacz więcej

Lider PSL w swoim wystąpieniu w Kraśniku (woj. lubelskie) mówił, że „można być gospodarzem Polski, można być gospodarzem małej ojczyzny lub niewolnikiem, najemnikiem władzy”. Jak dodał, los „najemników” jest na końcu zawsze „podły”.

– Kto sprzeniewierzył się naszej idei, kto wybrał drogę na skróty, dla niego nie ma już dziś miejsca w Polskim Stronnictwie Ludowym i nigdy w przyszłości. Kto miał odwagę dać się zhańbić, ten niech bez skargi piętno tej hańby na swym czole nosi, jego sprawa – powiedział prezes Stronnictwa.

Kosiniak-Kamysz podkreślił również, że ten, kto „dał się złapać w sidła politycznych kłusowników”, „idzie już samotną drogą”. – Chcę zakomunikować wszystkim tym kłusownikom – nie udało wam się w dniu naszego święta, w dniu kiedy mamy konwencję samorządową (...) rozbić klubu PSL – powiedział szef ludowców. Według niego „kłusownicy polityczni”, którzy – jak ocenił – boją się największej siły PSL, którą jest polska samorządowa - przegrali.

– Tylko tchórze podkradają, ale swoimi metodami nas nie pokonają (...). Nie damy rozbić PSL, nie damy się wykarczować z parlamentu, nie oddam klubu Polskiego Stronnictwa Ludowego – oświadczył Kosiniak-Kamysz.

Odejście posła

W sobotę podlaski poseł PSL Mieczysław Baszko poinformował, że przechodzi do Porozumienia – ugrupowania, którego liderem jest Jarosław Gowin.

Mieczysław Baszko był jedynym posłem ludowców z województwa podlaskiego, to jego pierwsza parlamentarna kadencja. W wyborach jesienią 2015 roku głosowało na niego ok. 7 tys. wyborców.

teraz odtwarzane
Mieczysław Baszko: od dzisiaj jestem członkiem partii Porozumienie Jarosława Gowina

Wcześniej był m.in. marszałkiem województwa podlaskiego. PSL tworzyło wtedy i tworzy dotąd koalicję w zarządzie województwa i sejmiku z Platformą Obywatelską. PiS jest w samorządzie województwa podlaskiego w opozycji.

źródło:

Zobacz więcej