Wojskowa ciężarówka uderzyła w radiowóz. Ucierpiało dwóch policjantów

Poszkodowanych zostało dwóch policjantów (fot. policja.pl)

Dwóch policjantów zostało poszkodowanych w zderzeniu wojskowej ciężarówki z radiowozem w Szczytnicy na Dolnym Śląsku – informuje portal rmf24.pl.

Wypadek taksówki z amerykańskimi żołnierzami. Jechali w kierunku Żagania

Trzech amerykańskich żołnierzy odniosło obrażenia w wypadku koło Świętoszowa na Dolnym Śląsku. W sumie poszkodowanych zostało pięć osób. Żołnierze...

zobacz więcej

Do kolizji doszło w piątek późnym wieczorem. Z pierwszych ustaleń policji wynika, że kierowca wojskowej, polskiej ciężarówki iveco nie ustąpił pierwszeństwa oznakowanemu radiowozowi.

Według lokalnego portalu bolec.info ciężarówka należały do 10. Brygady Kawalerii Pancernej w Świętoszowie. Zjeżdżała z autostrady A4 na stację benzynową. Funkcjonariusze jechali ma interwencję, ale radiowóz nie miał włączonych sygnałów świetlnych. Policyjny opel mokka był nowy, zaledwie tydzień wcześniej został przekazany policjantom przez wójta Warty.Kierowcy ciężarówki nic się nie stało, natomiast dwóch funkcjonariuszy, którzy jechali radiowozem, trafiło do szpitala. Ich obrażenia nie są poważne i – jak poinformował Wojciech Jabłoński z biura prasowego dolnośląskiej policji – w poniedziałek opuścili lecznicę.

Trwa ustalanie okoliczności, w jakich doszło do zderzenia.

źródło:
Zobacz więcej