Jacek Sasin: Senatorowie zagłosowali wbrew stanowisku kierownictwa PiS

– Wyraźnie mówiliśmy, jaka decyzja byłaby właściwa. Mówił o tym prezes Kaczyński na spotkaniu z senatorami. Więc żaden senator nie miał żadnych wątpliwości, jakie jest stanowisko PiS i kierownictwa partii – tak Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów, komentował w „Gościu Wiadomości” odrzucenie przez Senat wniosku prokuratury o zgodę na zatrzymanie i ewentualne aresztowanie senatora Stanisława Koguta (PiS).

Senat nie zgodził się na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Koguta

Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do izby prokuratura. Za...

zobacz więcej

Senat nie zgodził się w piątek na zatrzymanie i ewentualne tymczasowe aresztowanie senatora Stanisława Koguta, o co wnioskowała do Izby prokuratura. Za wyrażeniem zgody głosowało 32 senatorów, przeciw było 37, a 19 wstrzymało się od głosu. Do przegłosowania wniosku prokuratury potrzebnych było 51 głosów.

W grudniu ub.r. CBA zatrzymało pięć osób podejrzewanych o korupcję, wśród nich syna senatora Koguta - Grzegorza, który jest wiceprezesem małopolskiej Fundacji Pomocy Osobom Niepełnosprawnym; prezesem tej fundacji jest senator Kogut. Prokuratura chce postawić zarzuty również senatorowi Kogutowi, który już sam zrzekł się immunitetu chroniącego parlamentarzystę i został przez PiS zawieszony w prawach członka partii.

Bunt czy solidarność?

Jacek Sasin nie krył zaskoczenia głosowaniem w Senacie. – Ci, którzy zdecydowali się glosować przeciwko wnioskowi prokuratury, w jakiś sposób chcieli powiedzieć Polakom, że nie ma równości wobec prawa. Zadziałała tu jakaś źle pojmowana solidarność – mówił, podkreślając, że niedobrze, że senator Kogut nie został potraktowany jak każdy inny obywatel.

Polityk PiS przekonywał, że w liście, który Jarosław Kaczyński ma wysłać do polityków Prawa i Sprawiedliwości, znajdzie się przypomnienie fundamentalnych idei i programu PiS. – Wyraźnie mówiliśmy, jaka decyzja byłaby właściwa. Mówił o tym prezes Kaczyński na spotkaniu z senatorami. Więc żaden senator nie miał żadnych wątpliwości, jakie jest stanowisko PiS i kierownictwa partii – podkreślił.

źródło:
Zobacz więcej