Niesiołowski i Protasiewicz gotowi dołączyć do PSL

Od lewej: posłowie Stefan Niesiołowski i Jacek Protasiewicz (fot. arch.PAP/Paweł Supernak/Jakub Kamiński/Tomasz Gzell)

Koło Unii Europejskich Demokratów (UED) chce wesprzeć PSL w przypadku, gdyby Stronnictwo utraciło wymaganą liczbę posłów do tworzenia klubu parlamentarnego – podaje PAP, powołując się na polityków tego koła.

PSL traci klub poselski. Odchodzi Mieczysław Baszko

Poseł Mieczysław Baszko opuszcza klub Polskiego Stronnictwa Ludowego i przechodzi do partii Jarosława Gowina – ustalił portal tvp.info. Polityk na...

zobacz więcej

Jak informowaliśmy wcześniej, poseł Mieczysław Baszko zamierza opuścić PSL. Gdyby te informacje się potwierdziły, oznaczałoby to, że Stronnictwo mogłoby nie mieć klubu parlamentarnego, ponieważ potrzeba do tego 15 posłów. Gdyby Baszko zdecydował się na odejście, byłoby ich 14.

Szef liczącego czterech posłów koła UED Jacek Protasiewicz w rozmowie z PAP zaznaczył, że jeśli istnienie klubu PSL byłoby zagrożone, politycy rozważą dołączenie do klubu Stronnictwa.

– Nam zależy na wspólnym froncie opozycji; każdy, kto jest po stronie opozycji w kłopocie, może liczyć na nasze wsparcie – mówił Protasiewicz. Inny poseł UED Stefan Niesiołowski powiedział, że koło bierze pod uwagę wsparcie osobowe klubu Stronnictwa, gdyby PSL utraciło wymaganą liczbę posłów.

– W przypadku odejścia posła Baszko, pomoglibyśmy klubowi PSL, ale zależy to od rozwoju sytuacji – powiedział Niesiołowski. Dodał, że między PSL a UED trwają rozmowy na ten temat.

źródło:

Zobacz więcej