Bliski współpracownik Macierewicza odwołany z MON

Bartosz Kownacki (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Bartosz Kownacki został – według nieoficjalnych informacji – odwołany z funkcji wiceministra obrony narodowej. O jego dymisji mówiło się od kilku dni.

„O tym, że to dymisja, dowiedziałem się, gdy przyjechałem do Pałacu”

– O tym, że to jest dymisja, dowiedziałem się od pana ministra Szczerskiego, gdy przyjechałem do Pałacu – powiedział w programie „O co chodzi”...

zobacz więcej

Bartosz Kownacki został wiceministrem obrony narodowej zaraz po wygranych przez PiS wyborach w 2015 roku. Należał do jednych z najbliższych współpracowników byłego już szefa resortu Antoniego Macierewicza. W MON Kownacki odpowiadał m.in. za zakup sprzętu dla wojska. O jego dymisji mówiło się od kilku dni. Kownacki unikał kontaktu z mediami. Od dziennikarzy portalu tvp.info nie odbierał telefonu, nie odpisywał na smsy.

Bartosz Kownacki, nim trafił do MON, był asystentem Jana Olszewskiego. Później był członkiem Komisji Weryfikacyjnej WSI. Stamtąd trafił do Służby Kontrwywiadu Wojskowego. Pracował też w Kancelarii Prezydenta w czasach Lecha Kaczyńskiego.

Informację o jego dymisji jako pierwszy podał portal wp.pl.

Ze strony internetowej MON zniknęły też sylwetki innych bliskich współpracowników Macierewicza: – Bartłomieja Grabskiego, który odpowiadał za politykę kadrową oraz Dominika Smyrgały, odpowiedzialnego za szkolnictwo wojskowe.

MON póki co nie komentuje tych informacji.

źródło:
Zobacz więcej