Zostawiła w samochodzie córeczkę, dziecko zmarło. Są zarzuty

Niemowlę zmarło w samochodzie (fot. Shutterstock/ChameleonsEye)

Zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka w zawiązku z narażeniem go na niebezpieczeństwo usłyszała matka 8-miesięcznej dziewczynki, pozostawionej w aucie na parkingu w Przywidzu (woj. pomorskie). Kobieta odmówiła wyjaśnienia, dlaczego zostawiała dziewczynkę w zamkniętym samochodzie i poszła na zakupy.

Do tragedii doszło w środę przed południem przed jednym ze sklepów w Przywidzu. 26-letnia kobieta zaparkowała samochód i poszła na zakupy. W aucie została 8-miesięczna dziewczynka. Gdy matka wróciła do auta, okazało się, że jej córeczka jest sina i nie daje znaku życia. Kobieta próbowała reanimować małą i wezwała pogotowie, jednak na ratunek było już za późno.

Tragiczne zakupy

W piątek przeprowadzono sekcję zwłok dziewczynki. – Bezpośrednią przyczyną zgonu była ostra niewydolność oddechowa i krążenia. Jednocześnie biegły wykluczył, że śmierć była efektem mechanicznego urazu. Nie stwierdził też u dziecka wady serca – powiedziała prok. Elżbieta Ellert-Rutkowska, zastępca prokuratora rejonowego w Pruszczu Gdańskim.

Prawdopodobnie przyczyną śmierci dziewczynki było zachłyśnięcie. Śledczy będą sprawdzać, jak długo jej matka przebywała w sklepie. Sprawdzone zostaną nagrania z monitoringu.

Prokuratura przedstawiła matce zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci dziecka w zawiązku z narażeniem go na niebezpieczeństwo. Grozi za to do 5 lat więzienia. Kobieta odmówiła złożenia wyjaśnień.

źródło:
Zobacz więcej