Dziecko zmarło w aucie przed sklepem. Matka była na zakupach

Kobieta zostawiła swoje dziecko w aucie przed sklepem (fot. Shutterstock/shipfactory)

Ośmiomiesięczna dziewczynka zmarła w samochodzie zaparkowanym przed sklepem w Przywidzu. Jej matka w tym czasie była na zakupach. Okoliczności śmierci niemowlęcia ustala policja.

7-letnie dziecko zginęło w aucie, na które spadło drzewo

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło na drodze Kościerzyna-Rybaki (województwo Pomorskie). Na skutek silnego wiatru drzewo spadło na jadący...

zobacz więcej

Tragiczne wydarzenia miały miejsce w środę ok. godz. 10 rano przed marketem w Przywidzu. Jak poinformowała Grażyna Wawryniuk, rzecznik prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku, młoda kobieta zostawiła dziecko w foteliku wewnątrz auta. Gdy wróciła z zakupów, niemowlę nie dawało oznak życia.

Kobieta wezwała pogotowie i sama podjęła próbę reanimacji. Mimo tego nie udało się uratować życia dziecka.

Matka dziewczynki została przewieziona do pobliskiego komisariatu. Tam została przesłuchana; prokuratorzy nie informują jednak o treści jej zeznań. Wawryniuk dodała, że kobieta nie została zatrzymana. Została zaoferowana pomoc psychologa.

Wawryniuk poinformowała, że na piątek zaplanowano sekcję zwłok niemowlaka. Tego dnia powinny być znane wstępne wyniki autopsji.

Dziecko udusiło się, gdy sięgnęło do samochodu po picie. Utknęło w oknie

W Dobreniczkach w gminie Łęki Szlacheckie w woj. łódzkim doszło do tragicznego wypadku. Udusił się chłopczyk, który próbował się dostać przez okno...

zobacz więcej

– Doszło do nieszczęśliwego wypadku. Policja i prokuratura prowadzą czynności wyjaśniające przyczyny śmierci dziecka. Prawdopodobną przyczyną było jego zachłyśnięcie i brak reakcji dorosłego w odpowiednim czasie. Jutro zostanie przeprowadzona sekcja zwłok dziecka, wyniki pozwolą ustalić dokładne przyczyny tragedii – poinformował dyżurny sekcji prasowej Komendy Powiatowej Policji w Pruszczu Gdańskim.

Policja ustala jak długo dziewczynka przebywała bez opieki w samochodzie. Śledztwo w sprawie dziecka prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszczu Gdańskim.

źródło:
Zobacz więcej