„Fake news był światową ustawką na temat naszego Marszu Niepodległości”

– Dotarłam do źródła fake newsa, który poszedł na cały świat, o tych 60 tys. polskich faszystów. Okazuje się, że pierwsza wiadomość wyszła z amerykańskiej agencji informacyjnej Associated Press od redaktor Vanessy Gery – powiedziała w „Minęła 20” publicystka Elżbieta Królikowska-Avis.

Będzie pozew za słowa Guy Verhofstadta. „To atak na wszystkich Polaków”

– Na tę chwilę odpowiadam, że tak – stwierdził w wypowiedzi dla portalu tvp.info prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości Robert Bąkiewicz...

zobacz więcej

„60 tys. nazistów maszerowało dzisiaj w Warszawie” – takimi słowami Jesse Lehrich, były rzecznik Hillary Clinton, skomentował zeszłoroczny Marsz Niepodległości w Warszawie. Według autora tekstu zamieszczonego w „Daily Mail” uczestnicy Marszu w Warszawie to „faszyści”.

W trakcie debaty w PE dotyczącej praworządności w Polsce Guy Verhofstadt, odnosząc się do Marszu Niepodległości, stwierdził, że „na ulice Warszawy wyszło kilka tysięcy faszystów, neonazistów, białych suprematystów”.

Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości zapowiedział pozew, a publicystka i pisarka Elżbieta Królikowska-Avis zdradziła w TVP Info, że prześledziła drogę fake newsa.

– Informacja została powtórzona przez media całego świata. Okazuje się, że pierwsza wiadomość wyszła z amerykańskiej agencji informacyjnej Associated Press, od redaktor Vanessy Gery – wyjaśniła Królikowska- Avis.

Jej zdaniem fake news ustawił informacje na temat Marszu Niepodległości. Powiedziała, że jej tekst na ten temat opublikowano na anglojęzycznym portalu MSZ poland.pl.

– Wczoraj odezwała się Vanessa Gera, autorka tej ustawki. Zobaczymy, co będzie dalej – powiedziała Króliowska-Avis.źródło:
Zobacz więcej