RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

„Zachowanie gen. Dukaczewskiego jest groźne dla bezpieczeństwa państwa”

Najnowsze

Popularne

Dr Lech Kowalski, historyk wojskowości, stwierdził w programie „O co chodzi”, że zachowanie byłego szefa WSI, generała Marka Dukaczewskiego, jest groźne dla bezpieczeństwa państwa.
– Groźna jest sytuacja, gdy przychodzi do telewizji generał i oświadcza, że ze względu na to, że mu obcięto emeryturę, on czuje, że ma prawo nie dotrzymać tego, co nazywamy tajemnicą państwową – powiedział ekspert.

Były szef WSI w ogniu pytań TVP Info. Kto go szkolił w Moskwie – KGB czy GRU?

– W Polsce jest zagrożona demokracja – stwierdził w Sejmie gen. Marek Dukaczewski, były szef WSI, szkolony w okresie PRL w Moskwie przez sowieckie...

zobacz więcej

Gość programu „O co chodzi” skomentował słowa byłego szefa BOR generała Mariana Janickiego, który stracił wysoką emeryturę i który przekonuje w mediach, że wypowiada posłuszeństwo RP. Janicki nie zgadza się z dzisiejszym ładem prawnym, a obecną sytuację odczytuje jako zwalniającą go z tajemnicy państwowej.

Dr Lech Kowalski zauważył, że taka postawa nie dotyczy tylko generała Janickiego. – Z podobnym przesłaniem odwiedza garnizony wojskowo-esbeckie generał Dukaczewski, były szef WSI. Jest podejmowany niczym ich człowiek. Był między innymi w Legionowie, Pile. Jest fetowany. To wygląda niczym sabat czarownic. Oni się skarżą. Generał wysłuchuje. Obiecuje – mówił dr Kowalski.

Historyk stwierdził, że groźna jest sytuacja, gdy „przychodzi do telewizji generał i oświadcza, że ze względu na to, że mu obcięto emeryturę, on czuje, że ma prawo nie dotrzymać tego, co nazywamy tajemnicą państwową, służbową, i grozi ujawnieniem różnych spraw, do których był kiedyś dopuszczony. Gdyby to była armia amerykańska, to generał wystąpiłby pierwszy i ostatni raz. – Nie mogę sobie uświadomić tego, jak można Dukaczewskiemu pozwolić na te wojaże po kraju – powiedział historyk.


Obejrzyj cały program „O co chodzi”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej