Nie żyje asp. Kinga Szweda. Przegrała walkę z rakiem

Kinga Szweda miała 30 lat (fot. TT)

Zmarła jedna z najbardziej znanych polskich policjantek. Asp. Kinga Szweda (primo voto Kęsik) przegrała walkę z rakiem żołądka.

U mistrzyni fitness zdiagnozowano raka. Z pomocą ruszyli internauci

– Często myślę: czym sobie na to zasłużyłam – powiedziała TVP Info Kinga Szweda. U trzydziestoletniej policjantki i wielokrotnej mistrzyni w...

zobacz więcej

Pod koniec 2016 r. u funkcjonariuszki z zespołu ds. nieletnich z Komendy Powiatowej Policji w Tucholi zdiagnozowano nieoperacyjną postać raka żołądka w zaawansowanym stadium. Lekarze w kraju nie dawali jej szans, ale chora się nie poddała. Zaczęła szukać pomocy za granicą.

Asp. Szweda znalazła w Niemczech klinikę, w której podjęto się jej leczenia, ale wiązało się to z dużymi kosztami, znacznie przekraczającymi jej możliwości. Z pomocą przyszli przyjaciele, którzy zorganizowali zbiórkę w internecie.

Odbyło się wiele imprez, na których zbierany były datki. Podkom. Marek Łuczak wydał nawet album, z którego zysk w całości przeznaczył na leczenie chorej.

Asp. Szweda była również aktywną sportsmenką. Wywalczyła tytuły wicemistrzyni świata, mistrzyni Europy i dwukrotnej mistrzyni Polski w fitness sylwetkowym.


Policjant wydał płytę, żeby pomóc chorej koleżance [WIDEO]

źródło:
Zobacz więcej