Krawaty samobójcy z placu Defilad na aukcji WOŚP

Prezes zarządu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy Jerzy Owsiak podczas konferencji prasowej przed 26. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (fot. PAP/Bartłomiej Zborowski)

55 krawatów Piotra Szczęsnego, który podpalił się na placu Defilad, będzie można wylicytować podczas aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Piotr Szczęsny podpalił się przed Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie w październiku 2017 roku. Przed śmiercią napisał list do rodziny i mediów.

Przed podpaleniem się rozdawał przechodniom ulotki, na których spisał 15 powodów jego protestu. Ulotki zawierały też wezwanie „do wszystkich Polek i Polaków, tych, którzy decydują o tym, kto rządzi w Polsce, aby przeciwstawili się temu, co robi obecna władza i przeciwko czemu on protestuje”. Jego żona przyznała później, że leczył od 8 lat na depresję.

Teraz rodzina Piotra Szczęsnego przekazała na aukcję Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy 55 jego krawatów. Można je wylicytować wraz z innymi przedmiotami, które Orkiestra dostała od polityków, sportowców czy naukowców.

źródło:
Zobacz więcej