A jednak zima. Dzieci zaczynające ferie mogą liczyć na śnieg

Większych opadów śniegu można spodziewać się we wtorek (fot. flickr.com/Hernán Piñera)

Niewielkich opadów śniegu można się dziś spodziewać na południu i zachodzie oraz lokalnie na wschodzie kraju. To dobre wieści dla dzieci z województw mazowieckiego, dolnośląskiego, opolskiego i zachodniopomorskiego, które zaczynają ferie zimowe.

Rekordowe mrozy w USA. 22 ofiary śmiertelne

Rekordowo niskie temperatury utrzymywały się w niedzielę na północnym wschodzie i środkowym zachodzie USA i w Kanadzie, ale prognozy zapowiadają...

zobacz więcej

Temperatura maksymalna wyniesie w sobotę od około minus czterech stopni Celsjusza na północnym wschodzie do zera stopni na południowym zachodzie oraz na Wybrzeżu. W niedzielę pojawi się trochę więcej słońca niż w sobotę. Tego dnia nie są prognozowane opady. Temperatura maksymalna wyniesie od minus pięciu stopni Celsjusza na Suwalszczyźnie do zera stopni na zachodzie i południowym zachodzie. Podobna pogoda będzie w poniedziałek.

Od wtorku na zachodzie kraju możemy spodziewać się zmiany pogody. W województwach zachodnich spadnie nawet na kilka centymetrów śniegu. – Dolnośląskie, opolskie i zachodniopomorskie – te województwa będą mogły liczyć na śnieg. Dla Warszawy prognozujemy opady śniegu dopiero w kolejnych dniach, będą one słabsze niż na zachodzie kraju – mówi synoptyk z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

Mimo że, we wtorek spadnie śnieg, na zachodzie kraju maksymalna temperatura będzie dodatnia, wzrośnie do plus trzech stopni Celsjusza.

źródło:
Zobacz więcej