W tym roku powstanie 450 kilometrów dróg ekspresowych

– Ze wstępnych danych wynika, że 2017 rok był najlepszym okresem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na polskich drogach, od 27 lat – powiedział w „Gościu Wiadomości” minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Minister Adamczyk: Internet w Pendolino do końca tego roku

Internet w pociągach Pendolino będzie dostępny to końca tego roku, najpóźniej do stycznia, lutego przyszłego roku - powiedział szef resortu...

zobacz więcej

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk, który był gościem TVP Info, zdradził, że w tym roku ma powstać 450 kilometrów dróg ekspresowych. – W 2019 roku powstanie kolejnych 500 km, a może uda się więcej. Wszystko zależy od tego, jak będą przebiegać procesy inwestycyjne – wyjaśnił.

– Dla nas najważniejsze jest to, że realizujemy już ciągi drogowe, nie pojedyncze elementy, jak to było dotychczas – powiedział Adamczyk.

Najbezpieczniej od 27 lat


Gość programu zdradził, że ubiegły rok był najbezpieczniejszym na polskich drogach od prawie 30 lat. – Ze wstępnych danych wynika, że 2017 rok był najlepszym okresem, jeśli chodzi o bezpieczeństwo na polskich drogach, od 27 lat. W ubiegłym roku odnotowaliśmy 2818 ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W 2016 roku było to ponad 3 tysiące ofiar. A w 2012 odnotowano 3600 śmiertelnych ofiar na drogach – wyliczał.

Wyjaśnił, że to m.in. zasługa przebudowanych, nowoczesnych dróg oraz likwidacja miejsc szczególnie niebezpiecznych. W ubiegłym roku wydano na to 340 milionów złotych. Mówiąc o planowanych inwestycjach, wyjaśnił, że resort zakłada, że w 2020 roku mieszkańcy Trójmiasta bezpiecznie przejadą na południe Polski, do Rabki, drogą ekspresową.

źródło:
Zobacz więcej