Komorowski: Ludzie głosują na PiS ze strachu

Bronisław Komorowski (fot. arch.PAP/Leszek Szymański)

Bronisław Komorowski postanowił przeanalizować sondaże, które dają rekordowe poparcie PiS. Wyszło mu, że ludzie głosują na rządzącą partię ze strachu. – Zamyka się drzwi, żeby sąsiedzi nie słyszeli – mówił Komorowski.

Wojciech Sumliński: Komorowski bezczelnie kłamał

– Bronisław Komorowski nie mijał się z prawdą, tylko bezczelnie kłamał (chodzi o to, że Sumliński nie spotkał się z późniejszym prezydentem - dop....

zobacz więcej

Swoją analizę na temat rekordowego poparcia dla PiS Bronisław Komorowski przedstawił w RMF. – Po pierwsze, to niewątpliwie zawsze jest część opinii publicznej, która nie przywiązuje tak wielkiej wagi do problemu wolności, demokracji, sądownictwa, konstytucji, dopóki nie odczuje tego we własnej kieszeni. A według mnie już Polacy niedługo zaczną odczuwać we własnej kieszeni drożyznę, wzrost podatków, różnych opłat – dowodził Komorowski.

PiS zdaniem Komorowskiego ma rekordowe poparcie, bo „w Polsce panuje wiele strachu”. – Ja to widzę(...), (ludzie - red.) często kamuflują to, że mają inne poglądy. W tej chwili powróciły obyczaje, które ja pamiętam z domu rodzinnego z lat 60. i 70. Zamyka się drzwi, żeby sąsiedzi nie słyszeli, albo podejrzewa się, że telefon jest na podsłuchu - podobne lęki wróciły – zakończył były prezydent.

źródło:
Zobacz więcej