RAPORT

Pogarda

50 tys. zł rachunku za służbowy telefon. Tyle w tydzień wydzwoniła Hanna Gronkiewicz-Waltz

Najnowsze

Popularne

Latem ubiegłego roku Hanna Gronkiewicz-Waltz była gościem Bloomberg Harvard City Leadership Initiative w Nowym Jorku. Po zagranicznej wizycie jeden z operatorów komórkowych wystawił urzędowi miasta fakturę na dokładnie 48981,43 zł.

Hanna Gronkiewicz – Waltz promuje się w przedszkolach?

Prezydent Warszawy, wiceprzewodnicząca PO ratuje swój wizerunek promując się w książkach dla przedszkolaków? O publikacji, jaka trafia do...

zobacz więcej

50 tysięcy złotych w tydzień. Okazuje się, że tak pokaźną sumę można wydać na... rozmowy telefoniczne. Tym rekordem może pochwalić się warszawska prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Stołeczni urzędnicy wykazali, że wysokie kwoty są związane z opłatami roamingowymi, które wedle tłumaczenia w Stanach Zjednoczonych mają być bardzo wysokie. Prezydent według jej podwładnych, mimo pobytu w delegacji, miała na bieżąco zarządzać miastem, co złożyło się na ten pieniężny wynik.

Według byłego burmistrza Ursynowa Piotra Guziała przy stawkach, jakie obowiązują w Stanach Zjednoczonych, aby rachunek wyniósł tak wysoką kwotę, pani Gronkiewicz-Waltz musiałaby rozmawiać przez tydzień codziennie przez 24 h.

Reprywatyzacja Noakowskiego 16: Andrzej Waltz z córką zwrócili pieniądze

Andrzej Waltz wraz z córką zwrócili pieniądze ze sprzedaży kamienicy Noakowskiego 16 – poinformowała w poniedziałek zastępca rzecznika prasowego...

zobacz więcej

Przyjmując, że prezydent mimo wszystko czasami odkładała telefon czy tablet na bok, pojawia się pytanie, jak to się stało, że aż tak wielka suma została naliczona przez operatora komórkowego.

Tłumaczenie urzędników o wysokich stawkach wydaje się być mało prawdopodobne. Możliwe, że Gronkiewicz-Waltz korzystała z mobilnych urządzeń także w celach rozrywkowych – na przykład oglądając filmy. W przypadku kiedy robiła to nie używając wi-fi, tylko roamingu, ten mógł „zjadać” ogromnie wysokie ilości transferu. Zasugerował to także na Twitterze Piotr Guział.

To nie pierwszy raz, kiedy prezydent odnotowała ogromną sumę na rachunku. W czerwcu 2016 roku Gronkiewicz-Waltz nabiła trochę mniej, bo „jedynie” 22431,30 zł.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej