„Sportowcy obrażają moje uczucia ateistyczne”. Publicysta „Wyborczej” wyśmiewa skoczków

Dawid Kubacki robi znak krzyża przed każdym skokiem (fot. TVP 1)

Publicysta „Gazety Wyborczej” Wojciech Kuczok na jej łamach „zaatakował” polskiego skoczka narciarskiego Dawida Kubackiego i całą drużynę reprezentacji. Dziennikarzowi nie podoba się, że sportowcy przed skokiem wykonują znak krzyża. „Sportowcy manifestujący wiarę podczas transmitowanych zawodów obrażają moje uczucia ateistyczne” - pisze Kuczok.

Stoch: Hymn ma dla mnie duże znaczenie

zobacz więcej

Publicysta „GW” do szyderstw z polskich skoczków używa w wulgarny sposób zmienionej nazwy modlitwy „Ojcze Nasz”.

„Dalibóg, w żadną pracę z psychologiem nie uwierzę, dopóki to nerwowe »Wymię ojca…« będzie poprzedzało każdy dojazd do progu” – w taki sposób Kuczok opisuje zachowanie Dawida Kubackiego na belce startowej.

Dla dziennikarza Wyborczej solą w oku jest wiara Dawida Kubackiego. „Wygląda na to, że w przypadku skoczka z Nowego Targu wiara w Boga jest silniejsza od wiary w siebie” – pisze publicysta.

Dalej Wojciech Kuczok porównuje wykonywanie znaku krzyża do strachu, który towarzyszy np. pasażerom samolotu przed możliwą katastrofą. Uderza przy okazji w TV Trwam, twierdząc prześmiewczo, że Bóg ogląda tylko tę stację.

„Skoczek (...) nie powinien się zachowywać jak pan Zenek z aerofobią, który umiera ze strachu w kołującym aeroplanie. Mateczko Boska, jak się nie przeżegnam, to spadniemy. A przecież Bóg nie ogląda skoków narciarskich - od kiedy istnieje TV Trwam, nie przełącza na inne kanały” – ironizuje dziennikarz. 

źródło:
Zobacz więcej