Tarczyński: Uważajcie na oszustów politycznych, bo już mówi się o nowej partii

– U nas takiej dyscypliny nie było. Ten parlamentarny zwyczaj został złamany przez Platformę i Nowoczesną – mówił europoseł Prawa i Sprawiedliwości Tarczyński, komentując wczorajsze wydarzenia związane z głosowaniem posłów PO i Nowoczesnej nad projektem ustawy „Ratujmy kobiety”.

Platforma myli projekt obywatelski z projektem Ordo Iuris

„Będziemy bronić Polaków przed nieludzkimi projektami radykałów, takimi jak ten Ordo Iuris. Dlatego każdy, kto w Platformie łamie dyscyplinę, musi...

zobacz więcej

Dominik Tarczyński przypomniał m. in. o zaangażowaniu opozycji w feministyczne manifestacje.

– Inwestycja w czarne marsze, zaangażowanie liberalnych i lewackich mediów. Przypomnijmy te wysięgniki TVN przed siedzibami posłów PiS-u, przed naszą siedzibą na Nowogrodzkiej. Media, które podgrzewały tę atmosferę, zainwestowały potężne pieniądze. I już wczoraj w tych mediach słyszeliśmy, że jest potrzebna nowa partia – zwrócił uwagę poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Dominik Tarczyński wypomniał obecnemu w studiu posłowi Platformy Obywatelskiej Marcinowi Święcickiemu niekonsekwencję.

– Przestrzegam. Panie pośle, jesteście oszustami politycznymi, którzy wykorzystali kobiety; wyprowadzili je na ulice, a teraz wypluli politycznie. Uważajcie na oszustów politycznych, bo już mówi się o nowej partii. Idą na dno i Platforma, i Nowoczesna – diagnozował europoseł.

– Nie chciałbym, żeby od PZPR przez KLD, Unię Wolności i Platformę powstało coś nowego, co znowu będzie kłamać – mówił Tarczyński.

– Jak w takim razie określić prezesa Kaczyńskiego, Gowina, Brudzińskiego, którzy publicznie mówią, że są przeciwko liberalizacji, a głosują za skierowaniem [projektu ustawy „Ratujmy kobiety”] do komisji sejmowej? - bronił się Marcin Święcicki

– Bo obiecaliśmy, że wszystkie projekty społeczne będą trafiać do komisji i dotrzymaliśmy słowa –odpowiedział Dominik Tarczyński.

źródło:
Zobacz więcej