RAPORT

DEBATA W PARLAMENCIE EUROPEJSKIM PO WYROKU TK

Władysław Frasyniuk odmawia stawienia się w prokuraturze

Władysław Frasyniuk w towarzystwie Franciszka S. zakłóca miesięcznicę (fot. Twitter.com)
Władysław Frasyniuk w towarzystwie Franciszka S. zakłóca miesięcznicę (fot. Twitter.com)

Władysław Frasyniuk został wezwany do Prokuratury Okręgowej w Warszawie na 12 stycznia, jak sam pisze w oświadczeniu opublikowanym w internecie, – „w charakterze podejrzanego - o popełnienie przestępstwa z art. 222 par. 1 kk podczas kontr-miesięcznicy smoleńskiej”. W tym samym oświadczeniu Frasyniuk deklaruje, że na przesłuchanie się nie stawi.

Frasyniuk akceptuje przemoc po stronie opozycji: Nie napluję na kogoś, kto rzuci kamieniem

– Nie namawiam do przemocy, ale nie napluję na kogoś, kto tym kamieniem rzuci – mówił Władysław Frasyniuk w czasie antyrządowej manifestacji, w...

zobacz więcej

„Obecna sytuacja w Polsce, pamięć historyczna z czasów komunizmu, a także osobiste doświadczenia z czasów »Solidarności« oraz dramatycznego dla naszego państwa Stanu Wojennego, są powodem dla którego nie stawię się na wezwanie władzy stawiającej się ponad prawem” – czytamy w oświadczeniu Władysława Frasyniuka opublikowanym przez Magdę Dobrzańską-Frasyniuk.

Frasyniuk w oświadczeniu zarzuca także partii rządzącej „zdetonowanie filarów demokratycznego państwa prawa, które w demokratycznych warunkach stanowią ochronę i gwarancję uczciwości państwa wobec obywateli”. Dodaje, że „w latach 2015-17 Polska i Polacy zostali pozbawieni podstawowych konstytucyjnych praw i instytucji”. Swoją krytykę kieruje także w stronę policji, która według niego „powinna stać na straży wolności i bezpieczeństwa obywateli, staje się współczesnym oddziałem ZOMO”.

Frasyniukowi grożą trzy lata więzienia. Naruszył nietykalność cielesną policjanta

Działacz opozycji PRL Władysław Frasyniuk odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej policjanta, a siedem innych osób za złośliwe przeszkadzanie...

zobacz więcej

Zakłócanie miesięcznicy

10 czerwca 2017 r. wieczorem na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie kilkadziesiąt osób zakłóciło obchody upamiętniające ofiary katastrofy smoleńskiej. Ludzie siadali na jezdni, by zatrzymać przemarsz przed Pałac Prezydencki.

Policja skierowała 91 wniosków do sądu za blokowanie jezdni na drodze marszu. – 11 osób przyjęło mandaty. Nikt nie został zatrzymany – powiedział rzecznik KSP asp. szt. Mariusz Mrozek.

Wśród kontrmanifestujących był Władysław Frasyniuk, który – jak podała policja – odpowie za naruszenie nietykalności cielesnej funkcjonariusza. Grozi za to nawet trzy lata więzienia.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej