RAPORT

Koronawirus: mapy, statystyki, porady

„Zachowałbym się podobnie”. Senator Platformy nie wyklucza odejścia

– Uważam, że to jest bardzo smutny dzień i zła decyzja Platformy Obywatelskiej – tak karę za głosowanie przeciw liberalizacji aborcji dla trojga członków Platformy ocenił w TVP Info senator tej partii Jan Filip Libicki. – Zachowałbym się podobnie – podkreślił. Senator poinformował, że podejmie „stosowne decyzje w zależności od losów” podań o przywrócenie tych osób w szeregi PO.

Po głosowaniu ws. aborcji: troje posłów wykluczonych z PO

Posłowie zostali wykluczeni z klubu Platformy, po złamaniu klubowej dyscypliny w czasie głosownia nad ustawą dot. aborcji. Decyzję podjął zarząd...

zobacz więcej

Posłowie zdecydowali w środę w głosowaniu, że obywatelski projekt komitetu „Ratujmy Kobiety 2017”, który zakładał liberalizację obowiązujących przepisów w sprawie aborcji, nie będzie dalej procedowany. Za złamanie klubowej dyscypliny w czasie głosownia nad ustawą zarząd Platformy wykluczył z klubu partii Joannę Fabisiak, Marka Biernackiego i Jacka Tomczaka.

– Uważam, że to jest bardzo smutny dzień i zła decyzja Platformy Obywatelskiej. Dotąd nad głosowaniami światopoglądowymi nie było dyscypliny – mówił w TVP Info Jan Libicki. Senator podziękował trojgu posłom i wyraził dla nich podziw za – jak powiedział – właściwą postawę. Zachowałbym się podobnie – podkreślił.

Troje posłów zawiesiło członkostwo w klubie Nowoczesnej

Troje posłów: Joanna Scheuring-Wielgus, Joanna Schmidt i Krzysztof Mieszkowski zawiesili członkostwo w klubie Nowoczesnej. Powodem jest postawa...

zobacz więcej

Gość TVP Info przypomniał, że „jeszcze niedawno była mowa o konserwatywnej kotwicy” w Platformie, a dziś obecność członków o konserwatywnych poglądach „stanęła pod znakiem zapytania”.

– Pan poseł Tomczak poinformował mnie – kontynuował Libicki – że złoży odwołanie od tej decyzji do zarządu krajowego partii. W zależności od losów tego podania podejmę stosowne decyzje – zadeklarował senator.

Dopytywany, czy bierze pod uwagę opuszczenie PO, powtórzył, że podejmie decyzję w zależności od tego, jak potoczą się sprawy – czy odwołani koledzy złożą podania i czy one zostaną rozpatrzone.

źródło:
Zobacz więcej