Prezydent: „Dziękuję za wspaniałych 100 lat sportowych radości i wielkiej dumy”

– Dziękuję za wspaniałych 100 lat sportowych radości i wielkiej dumy – powiedział prezydent Andrzej Duda na spotkaniu ze środowiskiem sportowym z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej.

„Nic tak nie cieszy, jak polskie zwycięstwa!”. Prezydent i premier gratulują Kamilowi Stochowi

Kamil Stoch! Dziękujemy! Gratulujemy! Duma! Szczęście! Historia skoków narciarskich tworzy się na naszych oczach – napisał w sobotę na Twitterze...

zobacz więcej

– Jesteście państwo wielkim elementem, powiedziałbym absolutnie jednym z filarów budowania silnego polskiego państwa na przestrzeni tych 100 lat – podkreślił prezydent, który spotkał się ze sportowcami na warszawskim stadionie PGE Narodowy.

Dodał że, jego zdaniem, sport ma w sensie państwowym przynajmniej dwa wymiary. – Pierwszy, ten najbardziej ogólny, ale niezwykle potrzebny, to sprawność fizyczna i zdrowie społeczeństwa, które tworzy dane państwo – opisywał. Jako drugi wskazał sport profesjonalny.

– Ten wielki, ten na najwyższym poziomie. Sport, który tak silnie związany jest z polityką. Z polityką państwa i polityką międzynarodową. Każde państwo, które chce istnieć na arenie międzynarodowej, każde państwo, które czy to jest silne czy ma ambicję bycia państwem silnym, liczącym się, inwestuje w sport – zaznaczył Andrzej Duda.

W spotkaniu wzięli też udział minister sportu Witold Bańka, byli i obecni zawodnicy, młodzi sportowcy oraz przedstawiciele krajowych związków sportowych.

źródło:

Zobacz więcej