Wygrał na loterii pół miliarda

Łatwiej zostać prezydentem USA, niż wygrać w tamtejszej loterii (fot. flickr.com/Alexa Kitchin)

Ponad miliard dolarów było do wygrania w dwóch amerykańskich grach liczbowych. Ta kwota zmniejszyła się właśnie o blisko połowę. Minionej nocy poznaliśmy zwycięzcę loterii Mega Millions. Szczęśliwiec zgarnął właśnie 450 milionów dolarów.

Emerytka z rekordową wygraną. Część wygranej odda potrzebującym

Natalia Własowa, emerytka z Woroneża, zdobyła największą wygraną w historii rosyjskiej loterii – poinformowała w sobotę agencja TASS. Ale Niewiele...

zobacz więcej

Nie wiadomo jeszcze w którym amerykańskim stanie sprzedany został szczęśliwy kupon. Zwycięzca będzie musiał zapłacić fiskusowi około 40 procent od wygranej kwoty. Dokładna kwota podatku jest uzależniona od wysokości podatków w stanie, w którym mieszka zwycięzca.

To jeszcze nie koniec emocji w amerykańskiej loterii. Dziś w grze Powerball do zgarnięcia jest 570 milionów dolarów. Takie pieniądze można wygrać dzięki zmianom reguł loterii Powerball, których dokonano dwa lata temu. Dołożono wtedy dodatkowe kule zmniejszając tym samym prawdopodobieństwo trafienia sześciu liczb. Szansa na poprawne wytypowanie wszystkich numerów w Powerball wynosi jeden do blisko 300 milionów.

Amerykańskie media podkreślają, że łatwiej jest zostać prezydentem Stanów Zjednoczonych niż zdobyć główną wygraną. W styczniu 2016 do wygrania była rekordowa kwota jednego miliarda sześciuset milionów dolarów.

źródło:
Zobacz więcej