Areszt dla nożownika, który zaatakował policjantów

Mężczyzna, który zaatakował policjantów, miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu (fot. PAP/DAREK DELMANOWICZ)

Sąd Rejonowy w Bielsku-Białej aresztował tymczasowo 28-letniego bielszczanina, który zaatakował policjantów nożem. Mężczyźnie grozi 10 lat więzienia. Podobną decyzję podjęto również wobec 29-latka, który w noc sylwestrową miał zaatakować funkcjonariuszy kijem bejsbolowym.

Sylwestrowy atak na policjantów we Wrocławiu. Jest pierwsze zatrzymanie

29-letni mężczyzna podejrzany o czynną napaść na policjantów w noc sylwestrową został zatrzymany. Trwają poszukiwania pozostałych osób, które...

zobacz więcej

Do ataku w Bielsku-Białej doszło w środę.
– Otrzymaliśmy wówczas zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie z nożem w ręku, który szedł ulicą w centrum miasta. Na widok umundurowanych policjantów zachowywał się agresywnie. W pewnym momencie zaatakował ich nożem. Policjanci wykazali się refleksem i zdążyli w porę odskoczyć, unikając zranienia, a następnie obezwładnili napastnika – relacjonuje podinsp. Elwira Jurasz z Komendy Miejskiej Policji w Bielsku-Białej.

Badanie alkomatem wykazało, że napastnik miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Trafił do izby zatrzymań. W czwartek mężczyzna usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjantów. Grozi za to 10 lat więzienia.

Pod wpływem alkoholu

Do ataku mężczyzny pod wpływem alkoholu na policjantów doszło również w noc sylwestrową we Wrocławiu. Incydent miał miejsce przy ul. Traugutta. – Policjanci zauważyli dwóch mężczyzn odpalających materiały pirotechniczne przy zaparkowanych przy ulicy autach. Gdy do nich podeszli, ci zaczęli uciekać – mówi rzecznik dolnośląskiej policji asp. szt. Paweł Petrykowski.

W trakcie pościgu policjanci wbiegli w bramę, gdzie zostali zaatakowani przez grupę mężczyzn. Zdaniem Petrykowskiego jeden z funkcjonariuszy nie odniósł żadnych obrażeń, drugi zaś miał „niegroźne potłuczenia”. W lokalnych mediach pojawiła się informacja, że uderzony kijem bejsbolowym policjant stracił przytomność. Prokuratura nie potwierdziła tej informacji.

29-letni Marek J. został zatrzymany i usłyszał zarzuty czynnej napaści na policjanta. Decyzją sądu zastosowano wobec niego areszt. Mieszkaniec Wrocławia był już wcześniej notowany za nielegalne posiadanie broni lub amunicji, groźby, bójki i pobicia oraz przestępstwa narkotykowe. W dalszym ciągu policja szuka pozostałych osób, które zaatakowały funkcjonariuszy na służbie. Za napaść na policjanta grozi 10 lat więzienia.

źródło:

Zobacz więcej