Szarpali starszą kobietę. Policjanci staną przed sądem

Akt oskarżenia dotyczy sprawy z grudnia 2015 roku (fot. YouTube)

Dwoje byłych policjantów z Wrocławia odpowie za szarpanie starszej kobiety podczas interwencji w jednym ze sklepów. Na filmie, który kilka miesięcy temu trafił do mediów, widać, jak funkcjonariusze brutalnie traktują 82-latkę podejrzewaną o kradzież w sklepie.

Wrocław: policjanci uderzyli 82-letnią kobietę w trakcie interwencji? Jest śledztwo

Prokuratura sprawdzi, czy policjanci przekroczyli uprawnienia w trakcie interwencji dotyczącej kradzieży sklepowej, którą miała popełnić 82-latka....

zobacz więcej

Jak mówi rzecznik Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu Małgorzata Klaus, według śledczych mundurowi przekroczyli swoje uprawnienia.
 
– Przekroczyli swoje uprawnienia, stosując wobec pokrzywdzonej środki przymusu bezpośredniego nieadekwatne do jej zachowania: chodziło tu o obezwładnienie i założenie kajdanek; także szarpali ją. Lidia S. ponadto dwukrotnie uderzyła pokrzywdzoną. Nie ma w policji miejsca na tego typu zachowania funkcjonariuszy – czytamy w komunikacie policji z lipca tego roku.

Komendant Miejski Policji we Wrocławiu polecił niezwłocznie wszcząć postępowanie dyscyplinarne wobec interweniujących w związku z kradzieżą sklepową policjantów. Sprawa jest wyjaśniana przez Wydział Kontroli Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu.

– Biorąc pod uwagę, że zachodzi tu również podejrzenie złamania prawa przez funkcjonariuszy, powiadomiono natychmiast także prokuraturę i policyjne biuro spraw wewnętrznych. Komendant Miejski Policji we Wrocławiu podjął też decyzję o natychmiastowym zawieszeniu interweniujących policjantów w czynnościach służbowych do czasu wyjaśnienia sprawy – podaje komunikat wrocławskiej policji.

źródło:
Zobacz więcej