RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policjantka skatowana w imigranckiej dzielnicy. Macron grozi napastnikom

Do zamieszek doszło, kiedy dużej grupie odmówiono wstępu na prywatną imprezę (fot. LiveLeak)

Grupa napastników w sylwestrową noc skatowała w podparyskim Champigny-sur-Marne funkcjonariuszkę policji – poinformował dziennik „Daily Mail”. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział surowe kary dla sprawców ataku.

Polak zadźgany nożem w noc sylwestrową

40-letni Polak został śmiertelnie ugodzony nożem w irlandzkim mieście Ballyjamesduff w hrabstwie Cavan – informuje „Rz”. Do tragedii doszło w noc...

zobacz więcej

Zamieszki wybuchły pod Paryżem, gdy dużej grupie chuliganów odmówiono wstępu na prywatną imprezę. Na miejsce zajścia wysłano dwuosobowy patrol policji.

Policjantka oraz towarzyszący jej funkcjonariusz nie mieli szans w starciu z liczącym według doniesień nawet 300 osób tłumem.

Kobieta została przewrócona, a potem dotkliwie pobita i skopana. To brutalne zajście było filmowane przez jego uczestników, a nagranie później zostało przez nich opublikowane w sieci.Jak informuje dziennik „Daily Mail”, funkcjonariusz próbował się bronić. Został jednak dotkliwie pobity. Napastnicy wywrócili radiowóz, a potem zbiegli.

W wyniku starć z tłumem policjantka ma obrażenia twarzy, a jej kolega złamany nos. Oboje zostali przetransportowani do szpitala – poinformowała agencja dpa.

Dwie osoby zostały aresztowane, nie jest jednak jasne, czy brali oni udział w pobiciu funkcjonariuszy – zaznaczył „Le Monde”.

Gazeta, powołując się na źródła policyjne, podała, że podczas interwencji policjanci użyli gazu łzawiącego.

Zamieszki w imigranckich dzielnicach w noc sylwestrową

Podpalenia samochodów, ataki na posterunki policji i policjantów – do takich incydentów doszło w noc sylwestrową w kilku miejscach w Brukseli....

zobacz więcej

Francuzi zszokowani

Incydent w sylwestrową noc oburzył Francuzów. Prezydent Emmanuel Macron potępił incydent na Twitterze, określając go jako „tchórzliwy i kryminalny lincz”. Zapewnił, że winni zostaną odnalezieni oraz ukarani.

– Służby będą wspierały prawo. Szacunek dla policjantów i pełne wsparcie dla funkcjonariuszy, którzy są atakowani w tak niski sposób – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb powiedział po ataku, że rozmawiałem z zaatakowanymi policjantami. Zapewnił, że „tchórzliwi sprawcy tych czynów zostaną aresztowani i skazani”. – Atak na nasze siły bezpieczeństwa to atak na naszą Republikę – dodał.

Smutny bilans sylwestrowej nocy

W sumie ośmiu policjantów i trzech wojskowych zostało rannych we Francji w nocy z niedzieli na poniedziałek – podało francuskie MSW.

Według resortu podczas sylwestrowej nocy spalono ponad tysiąc pojazdów, a aresztowano ponad 500 osób. Do zapewnienia spokoju w ostatni dzień roku zmobilizowano ok. 140 tys. funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

źródło:
Zobacz więcej