RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Policjantka skatowana w imigranckiej dzielnicy. Macron grozi napastnikom

Do zamieszek doszło, kiedy dużej grupie odmówiono wstępu na prywatną imprezę (fot. LiveLeak)
Do zamieszek doszło, kiedy dużej grupie odmówiono wstępu na prywatną imprezę (fot. LiveLeak)

Grupa napastników w sylwestrową noc skatowała w podparyskim Champigny-sur-Marne funkcjonariuszkę policji – poinformował dziennik „Daily Mail”. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział surowe kary dla sprawców ataku.

Polak zadźgany nożem w noc sylwestrową

40-letni Polak został śmiertelnie ugodzony nożem w irlandzkim mieście Ballyjamesduff w hrabstwie Cavan – informuje „Rz”. Do tragedii doszło w noc...

zobacz więcej

Zamieszki wybuchły pod Paryżem, gdy dużej grupie chuliganów odmówiono wstępu na prywatną imprezę. Na miejsce zajścia wysłano dwuosobowy patrol policji.

Policjantka oraz towarzyszący jej funkcjonariusz nie mieli szans w starciu z liczącym według doniesień nawet 300 osób tłumem.

Kobieta została przewrócona, a potem dotkliwie pobita i skopana. To brutalne zajście było filmowane przez jego uczestników, a nagranie później zostało przez nich opublikowane w sieci.Jak informuje dziennik „Daily Mail”, funkcjonariusz próbował się bronić. Został jednak dotkliwie pobity. Napastnicy wywrócili radiowóz, a potem zbiegli.

W wyniku starć z tłumem policjantka ma obrażenia twarzy, a jej kolega złamany nos. Oboje zostali przetransportowani do szpitala – poinformowała agencja dpa.

Dwie osoby zostały aresztowane, nie jest jednak jasne, czy brali oni udział w pobiciu funkcjonariuszy – zaznaczył „Le Monde”.

Gazeta, powołując się na źródła policyjne, podała, że podczas interwencji policjanci użyli gazu łzawiącego.

Zamieszki w imigranckich dzielnicach w noc sylwestrową

Podpalenia samochodów, ataki na posterunki policji i policjantów – do takich incydentów doszło w noc sylwestrową w kilku miejscach w Brukseli....

zobacz więcej

Francuzi zszokowani

Incydent w sylwestrową noc oburzył Francuzów. Prezydent Emmanuel Macron potępił incydent na Twitterze, określając go jako „tchórzliwy i kryminalny lincz”. Zapewnił, że winni zostaną odnalezieni oraz ukarani.

– Służby będą wspierały prawo. Szacunek dla policjantów i pełne wsparcie dla funkcjonariuszy, którzy są atakowani w tak niski sposób – powiedział prezydent Francji Emmanuel Macron.

Francuski minister spraw wewnętrznych Gerard Collomb powiedział po ataku, że rozmawiałem z zaatakowanymi policjantami. Zapewnił, że „tchórzliwi sprawcy tych czynów zostaną aresztowani i skazani”. – Atak na nasze siły bezpieczeństwa to atak na naszą Republikę – dodał.

Smutny bilans sylwestrowej nocy

W sumie ośmiu policjantów i trzech wojskowych zostało rannych we Francji w nocy z niedzieli na poniedziałek – podało francuskie MSW.

Według resortu podczas sylwestrowej nocy spalono ponad tysiąc pojazdów, a aresztowano ponad 500 osób. Do zapewnienia spokoju w ostatni dzień roku zmobilizowano ok. 140 tys. funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa.

źródło:
Zobacz więcej