RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Polak zadźgany nożem w noc sylwestrową

Policja jest w kontakcie z rodziną zabitego Polaka (fot. Charles McQuillan/Getty Images)

40-letni Polak został śmiertelnie ugodzony nożem w irlandzkim mieście Ballyjamesduff w hrabstwie Cavan – informuje „Rz”. Do tragedii doszło w noc sylwestrową.

Polak zamordowany w Dublinie. Dostał 40 ciosów nożem

33-letni mężczyzna zamordowany w Irlandii, to Polak. Ze wstępnych ustaleń wynika, że mężczyźnie zadano czterdzieści ciosów nożem. Następnie ciało...

zobacz więcej

Telewizja RTE wskazuje, że incydent miał miejsce na ulicy Dublin Street w sylwestra ok. godz. 23. Ranny trafił do Cavan General Hospital, ale lekarzom nie udało się uratować mu życia. Zmarł w poniedziałek około godz. 9.30 rano.

Według wstępnych informacji do zabójstwa mogło dojść podczas gry w karty. Na razie nikt nie został zatrzymany w związku ze sprawą.

Irlandzka policja apeluje świadków zdarzenia o kontakt. Funkcjonariusze zamierzają również porozmawiać z członkami polskiej lokalnej społeczności. Wskazano również, że władze są w kontakcie z rodziną zmarłego w Polsce.

Do serii zabójstw z użyciem noża doszło w noc sylwestrową również w Londynie. W czterech oddzielnych incydentach śmierć poniosły cztery osoby.

źródło:
Zobacz więcej