Trump: Iran „upada pod każdym względem”

Donald Trump (fot. Alex Wong/Getty Images)

Reagując na najnowsze niepokoje społeczne w Iranie, prezydent USA Donald Trump zadeklarował dziś, że państwo to „upada pod każdym względem” i powinno tam dojść do demokratycznych przemian.

Media: USA i Izrael podpisały tajne porozumienie w sprawie Iranu

Przedstawiciele władz USA i Izraela podpisali podczas tajnego spotkania umowę o współpracy w celu przeciwdziałania zagrożeniu ze strony Iranu na...

zobacz więcej

Skrytykował też ponownie poprzedniego prezydenta Baracka Obamę za zaakceptowanie porozumienia, przewidującego zawieszenie międzynarodowych sankcji wobec Iranu w zamian za demontaż jego programu nuklearnego.

– Iran upada pod każdym względem mimo okropnej ugody, jaką zawarła z nim administracja Obamy. Wielki naród irański był przez wiele lat represjonowany. Jest głodny jedzenia i wolności. Tak jak prawa człowieka, bogactwa Iranu są rabowane. CZAS NA ZMIANĘ!" – napisał Trump na Twitterze.Demonstracje, jakie rozpoczęły się w czwartek w drugim co do wielkości mieście Iranu Meszhedzie w reakcji na wzrost cen żywności, rozszerzyły się wkrótce na stołeczny Teheran i kilka innych miast, nabierając jednocześnie charakteru politycznego. Protesty te, w których w wyniku kontrakcji sił bezpieczeństwa zginęło dotąd co najmniej 12 osób, są najpoważniejszym wyzwaniem dla irańskich władz od czasu masowych demonstracji, wywołanych w 2009 roku przez reelekcję prezydenta Mahmuda Ahmadinedżada.

źródło:

Zobacz więcej