SERWIS

Tokio 2020: wyniki, starty i medale

90 tys. ludzi bawiło się na Sylwestrze Marzeń w Zakopanem. Niemal 8 mln przed telewizorami!

– To było marzenie, żeby telewizja publiczna miała sylwestry i w ogóle imprezy z prawdziwego zdarzenia – powiedział prezes TVP Jacek Kurski, informując o rekordowej widowni Sylwestra Marzeń w Zakopanem. Koncert oglądało w TVP2 blisko 8 mln widzów. – Odbudowujemy siłę, prestiż i pozycję Telewizji Polskiej – powiedział prezes TVP.

Sylwester Marzeń. Tak bawiło się Zakopane

To była zabawa zorganizowana z największym rozmachem. TVP zaprosiła na Sylwestra Marzeń w Zakopanem konstelację największych gwiazd. Koncert...

zobacz więcej

Noc na Równi Krupowej w Zakopanem była pełna wrażeń. Według policji nawet 90 tys. ludzi z całej Polski bawiło się przy muzyce tak popularnych artystów jak Luis Fonsi, Sławomir, Maryla Rodowicz, Sławomir, Zakopower, Margaret, Kombi, Krzysztof Cugowski czy Michał Szpak.

– Sylwester udał się dlatego, że zrealizowaliśmy wszystkie nasze marzenia. Marzeniem było sprowadzenie największej gwiazdy światowej roku 2017, Luisa Fonsiego, i to się udało – powiedział prezes TVP.

– Jak się ma takie atuty plus plejadę fantastycznych gwiazd i światowych, i krajowych, plus doskonale ułożony koncert – to pozwoliło rozbić bank oglądalności. Prawie 8 milionów ludzi, w piku 7 mln 800 tys. na Luisie Fonsim, na „Despacito”. Na Zenku Martyniuku 7,5 mln, 7,25 mln na Sławomirze – to były te trzy topowe oglądalności tego sylwestra. No i cały sylwester – średnio 6 mln 300 tys., co jest po prostu kosmicznym wynikiem, największym od czasu rewolucji cyfrowej w Polsce – podkreślił Jacek Kurski.

Zwrócił uwagę, że konkurencja została daleko w tyle – Polsat z 2,5- , a TVN 4-krotnie mniejszą oglądalnością. – Odbudowujemy siłę, prestiż i pozycję Telewizji Polskiej. Dziękuję Państwu z całego serca, że byliście z Telewizją Polską, że razem witaliśmy Nowy Rok – powiedział Jacek Kurski zwracając się do telewidzów.

Zobacz więcej