Rodzinna tragedia w Gdańsku. W mieszkaniu znaleziono zwłoki babci i wnuka. Prawdopodobne zabójstwo

Do tragedii doszło na gdańskiej Zaspie (fot Twoje Info/Paweł Chrabąszcz)

Kobieta miała obrażenia głowy, mężczyzna powiesił się. Śledczy biorą pod uwagę dwie wersje wydarzeń. Jedna z nich zakłada, że wnuk mógł zabić babcię, po czym popełnił samobójstwo. Dokładną przyczynę śmierci wyjaśnią sekcje zwłok, których wyniki będą znane w przyszłym tygodniu. Informacja o tragedii pochodzi m.in. z platformy interwencyjnej Twoje Info oraz z Radia Gdańsk.

Tragedia w Wejherowie. Zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 30-latki

Po kilku godzinach poszukiwań policja zatrzymała mężczyznę podejrzewanego o zabójstwo 30-letniej kobiety w Wejherowie. Ciało ofiary znaleziono nad...

zobacz więcej

– Około godz. 9 rano na policję zadzwoniła zaniepokojona wnuczka ofiary twierdząc, że nie może skontaktować się z babcią. Na miejsce pojechała policja oraz straż pożarna, która musiała wyważyć drzwi – mówi portalowi TVP.info prok. Grażyna Wawryniuk, p.o. Rzecznika Prasowego Prokuratury Okręgowej w Gdańsku. – W mieszkaniu policjanci znaleźli ciała dwóch spokrewnionych osób. 71-letniej kobiety oraz 29-letniego mężczyzny. Jak poinformowała nas prokurator Wawryniuk, pod uwagę brane są dwie wersje wydarzeń. – Pierwsza zakłada, że mężczyzna zabił babcię, po czym popełnił samobójstwo. Druga, że doszło do tzw. samobójstwa rozszerzonego – wyjaśnia prok. Wawryniuk. Do tragedii doszło w bloku przy ul. Ciołkowskiego na gdańskiej Zaspie.
Zaspa uchodzi za „sypialnianą” dzielnicę miasta. Jak udało nam się dowiedzieć, w rodzinie nie dochodziło wcześniej do przemocy.

banner

źródło:
Zobacz więcej