Niechciane prezenty do zwrotu. Amerykanie ruszają do sklepów

Amerykanie masowo ruszają do sklepów, by oddać nitrafione prezenty (fot. flickr.com/Paul Townsend)

Amerykanie dziś masowo ruszają do sklepów, ale nie jest to związane z promocjami po świętach. Miliony mieszkańców USA oddają niechciane prezenty. W Stanach Zjednoczonych święta Bożego Narodzenia obchodzone są tylko przez jeden dzień – 25 grudnia.

Amerykanie szturmują sklepy. Hurtowo oddają nietrafione prezenty

Sklepy w Stanach Zjednoczonych przeżywają prawdziwe oblężenie. Powód jest jednak niecodzienny. Miliony Amerykanów... oddają lub wymieniają...

zobacz więcej

Amerykanie oddają lub wymieniają prezenty, z których nie są zadowoleni. Do świątecznych podarunków najczęściej dołączony jest specjalny rachunek, na którym nie ma ceny. Na jego podstawie można prezenty wymienić lub dostać równowartość, ale nie w gotówce tylko na tzw. jednorazowej karcie kredytowej. Można ją wykorzystać tylko w tym sklepie, gdzie wcześniej taki prezent został zakupiony.

Oddawana jest przede wszystkim odzież, która następnie sprzedawana jest ponownie nawet po 50–procentowej bonifikacie. Media w Stanach Zjednoczonych podkreślają, że po świętach Bożego Narodzenia sieci handlowe często oferują zdecydowanie większe obniżki cen niż w „Czarny Piątek”'.

Przed końcem roku sklepy starają się pozbyć nadwyżek, proponując wyprzedaże. Najlepsze okazje cenowe dotyczą odzieży. Sieci handlowe chcą się pozbyć tegorocznych kolekcji, żeby od stycznia do swojej oferty wprowadzać już nowe.

źródło:

Zobacz więcej