RAPORT

KORONAWIRUS: MAPY, STATYSTYKI, PORADY

Przeżył katastrofę samolotu z Chapecoense, teraz wrócił na murawę

Neto (w środku) wraz z dwoma innymi kolegami z drużyny, którzy przeżyli katastrofę (fot. Alex Caparros/Getty Images)
Neto (w środku) wraz z dwoma innymi kolegami z drużyny, którzy przeżyli katastrofę (fot. Alex Caparros/Getty Images)

Trzynaście miesięcy po katastrofie samolotu z piłkarzami Chapecoense, na murawie w upamiętniającym ofiary wypadku meczu pojawił się obrońca Neto, jeden z trzech zawodników, który przeżył tragedię.

Znamy przyczyny katastrofy kolumbijskiej maszyny. Lecieli nią piłkarze Chapecoense

Szereg błędów ludzkich doprowadził do katastrofy samolotu pasażerskiego British Aerospace 146, który w listopadzie rozbił się Kolumbii –...

zobacz więcej

Spotkanie rozegrano w Chapeco. Neto wszedł na boisko w symbolicznej 71. minucie. Tyle ofiar liczyła katastrofa lotnicza, w tym 19 piłkarzy. Doszło do niej rok temu - 28 listopada - w górach niedaleko lotniska w Medellin. Brazylijska drużyna leciała do Kolumbii na finał Copa Sudamericana.

– Ten dzień na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Nie jestem w stanie opisać, co w tej chwili czuję i jak bardzo jestem wdzięczny, że znowu mogłem stanąć na murawie – skomentował brazylijski obrońca.

Tylko trzech piłkarzy przeżyło katastrofę. Alan Ruschel swój powrót do gry świętował w sierpniu, a bramkarz Jackson Follmann nigdy nie będzie mógł znowu stanąć między słupkami. Wskutek obrażeń lekarze zmuszeni byli amputować mu prawą nogę.

źródło:

Zobacz więcej